Uszkodzenie nerwu – jak rozpoznać i do kogo się udać?

Uszkodzony nerw barkowy, a właściwie splot ramienny jest jedną z przyczyn tak zwanego zespołu bolesnego barku. Schorzenie to stanowi bardzo częstą przyczynę wizyty pacjenta u lekarza i może znacznie utrudniać mu codzienne funkcjonowanie. Zatem, jak rozpoznać potencjalne uszkodzenie nerwów tworzących splot barkowy? Jakiemu specjaliście powierzyć leczenie tego typu schorzenia?

Zespół bolesnego barku – jedna z epidemii XXI-wieku

Splot ramienny jest bardzo złożonym tworem, którego zadaniem jest kontrola motoryczna całej kończyny górnej. Wszelkiego rodzaju uszkodzenia, które dotyczą tejże struktury anatomicznej, mogą wywoływać przewlekłe zespoły bólowe oraz być przyczyną ubytków neurologicznych. Dla pacjentów szczególnie kłopotliwa i utrudniająca codzienne funkcjonowanie jest ta druga grupa objawów. Należy bowiem pamiętać, iż pacjent z uszkodzonym splotem ramiennym może odczuwać różnego rodzaju mrowienia, znaczne osłabienie siły mięśniowej lub wręcz mieć trudności z jej poruszaniem.

Osobnym tematem jest wybór specjalisty, który mógłby podjąć się zadania zdiagnozowania oraz leczenie uszkodzeń struktur nerwowych tej okolicy. Nie każdy ośrodek bowiem dysponuje odpowiednim doświadczeniem oraz sprzętem. Tak więc dokonując wyboru, należy skupić się na centrach medycznych, które mają dostęp do badania EMG i zatrudniają specjalistów ortopedii i neurologii. Więcej o takim przykładowym ośrodku i samym badaniu elektromiografii można przeczytać między innymi na stronie internetowej http://www.cmmedicum.com/polineuropatia/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + osiemnaście =