Polecamy

Zawsze powinniśmy mieć przy sobie wodę – nie wszyscy mamy tego świadomość!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda to najważniejsza substancja w naszym organizmie. Odgrywa istotną rolę w naszym przetrwaniu i codziennym życiu. Nasz organizm może przetrwać bez jedzenia nawet trzy tygodnie, ale bez wody może wytrzymać tylko kilka dni.

Gorąco czy też nie, zawsze powinieneś być nawodniony

Często zapominamy o znaczeniu picia wody, zwłaszcza w gorące dni, kiedy bardziej się pocimy i potrzebujemy więcej płynów. Ludzkie ciało składa się głównie z wody, więc do prawidłowego funkcjonowania wymaga codziennych jej ilości.

Woda pomaga regulować temperaturę naszego ciała i wypłukuje toksyny z naszego systemu poprzez pot, mocz i ruch jelit. Zachowując regularność w procesie nawadniania, żyjemy z pewnością, że nie narażamy się na negatywne skutki, które spowodować może nagłe odwodnienie.

1500 ml to niemało, przydałby się poręczny zbiorniczek

Ilość wody http://www.carbo-san.com/zbiorniki/na-wode-pitna , którą musimy wypić każdego dnia, warunkuje tyle czynników, jest to kwestia stricte indywidualna. Najlepszym sposobem na określenie swojego zapotrzebowania jest konsultacja z lekarzem lub dietetykiem. Najczęściej mówi się, że powinniśmy pić co najmniej 8 szklanek (1,5 litra) wody dziennie.

Latem kuszące jest, aby po prostu wziąć butelkę wody z lodówki i nawodnić się w upalny dzień – wtedy woda smakuje jakby lepiej! Ale ile tak naprawdę wiemy o tym, jak ważne jest nawodnienie? Cóż, nie musimy być dietetykami lub nagminnie diagnozować się, wystarczy, że będziemy zachowywać regularność nawodnienia i wszystko będzie w porządku.

Poręczne zbiorniki na wodę są świetnym rozwiązaniem! Utrzymują one wodę chłodną i świeżą, ale także świetnie wyglądają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć o biżuterii z cyrkoniami?
Co warto wiedzieć o biżuterii z cyrkoniami?
Cyrkon to minerał, który znany jest ze swojej twardości. W skali Mohsa dla twardości plasuje się na poziomie 8,5, co […]
Pomysły na wakacyjne wyjazdy w sezonie wiosennym 2021
Pomysły na wakacyjne wyjazdy w sezonie wiosennym 2021
Nie wiesz gdzie zaplanować swój wiosenny urlop? Marzysz o niezapomnianych widokach i świeżym powietrzu? Wyjazd w góry będzie znakomitym wyborem. […]
Jak przygotować swój dom do lata?
Jak przygotować swój dom do lata?
Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, to wiesz, że letnie miesiące mogą być dość wilgotne. Dlatego tak ważne jest, aby Twój […]
Ostatnie wpisy