Polecamy

Nauka języka obcego u dzieci – czy ma to sens?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedź na to pytanie brzmi zdecydowanie „tak”. Dzieci mają niesamowitą zdolność uczenia się języków i rozwijają te zdolności, zanim jeszcze rozpoczną naukę w szkole. Jeśli więc masz dziecko, nie przegap okazji, by dać mu przewagę.

Dlaczego warto uczyć dzieci angielskiego?

Dzieci szybko uczą się języków, ponieważ są mniej zahamowane niż dorośli, gdy uczą się nowych rzeczy. Są również bardzo dobre w naśladowaniu dźwięków innych języków, więc jeśli chcesz, aby Twoje dziecko mówiło płynnie w innym języku w późniejszym okresie życia, to teraz jest czas, aby zacząć uczyć je w łatwy sposób poprzez zabawę lub sytuacje z życia wzięte.

Nauka nowego języka jest świetnym sposobem na stymulację mózgu dziecka i pomaga mu stać się bardziej kreatywnym. Pomaga również w rozwoju ich umiejętności słuchania, pamięci i zdolności rozwiązywania problemów. Dzieci uczą się najlepiej, gdy dobrze się bawią lub gdy widzą, jak język może być przydatny w ich życiu.

Zapisz je do przedszkola dwujęzycznego

Pomoże im to nauczyć się mówić w innym języku we wczesnym wieku. Kiedy rozpoczną naukę w szkole podstawowej, będą już znały niektóre podstawy i będą w stanie dotrzymać kroku swoim kolegom z klasy, a także nawiązać nowe znajomości, które również będą mówiły w tym języku.

Przedszkole dwujęzyczne Mokotów to również świetny sposób, aby przyzwyczaić dziecko do przebywania w otoczeniu innych dzieci, które mówią w tym samym języku. Pomoże im to poczuć się pewniej podczas nauki nowych rzeczy w szkole.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie cechy powinny spełniać ubranka dla niemowląt?
Jakie cechy powinny spełniać ubranka dla niemowląt?
Ubranka dla niemowląt powinny być wygodne, łatwe w noszeniu i praniu, trwałe, wykonane z dobrej jakości tkaniny. Powinny być również […]
Pomysły na wakacyjne wyjazdy w sezonie wiosennym 2021
Pomysły na wakacyjne wyjazdy w sezonie wiosennym 2021
Nie wiesz gdzie zaplanować swój wiosenny urlop? Marzysz o niezapomnianych widokach i świeżym powietrzu? Wyjazd w góry będzie znakomitym wyborem. […]
Od czego zacząć projekt własnego wymarzonego domu?
Od czego zacząć projekt własnego wymarzonego domu?
Zaprojektowanie własnego mieszkania okazuje się częściej o wiele bardziej wymagające, niż na początku większość osób przypuszcza. Duża grupa ludzi planuje […]
Ostatnie wpisy