Polecamy

Nauka języka obcego u dzieci – czy ma to sens?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedź na to pytanie brzmi zdecydowanie „tak”. Dzieci mają niesamowitą zdolność uczenia się języków i rozwijają te zdolności, zanim jeszcze rozpoczną naukę w szkole. Jeśli więc masz dziecko, nie przegap okazji, by dać mu przewagę.

Dlaczego warto uczyć dzieci angielskiego?

Dzieci szybko uczą się języków, ponieważ są mniej zahamowane niż dorośli, gdy uczą się nowych rzeczy. Są również bardzo dobre w naśladowaniu dźwięków innych języków, więc jeśli chcesz, aby Twoje dziecko mówiło płynnie w innym języku w późniejszym okresie życia, to teraz jest czas, aby zacząć uczyć je w łatwy sposób poprzez zabawę lub sytuacje z życia wzięte.

Nauka nowego języka jest świetnym sposobem na stymulację mózgu dziecka i pomaga mu stać się bardziej kreatywnym. Pomaga również w rozwoju ich umiejętności słuchania, pamięci i zdolności rozwiązywania problemów. Dzieci uczą się najlepiej, gdy dobrze się bawią lub gdy widzą, jak język może być przydatny w ich życiu.

Zapisz je do przedszkola dwujęzycznego

Pomoże im to nauczyć się mówić w innym języku we wczesnym wieku. Kiedy rozpoczną naukę w szkole podstawowej, będą już znały niektóre podstawy i będą w stanie dotrzymać kroku swoim kolegom z klasy, a także nawiązać nowe znajomości, które również będą mówiły w tym języku.

Przedszkole dwujęzyczne Mokotów to również świetny sposób, aby przyzwyczaić dziecko do przebywania w otoczeniu innych dzieci, które mówią w tym samym języku. Pomoże im to poczuć się pewniej podczas nauki nowych rzeczy w szkole.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przeprowadzić remont, aby być dumnym z efektu końcowego?
Jak przeprowadzić remont, aby być dumnym z efektu końcowego?
Posiadanie wizji gustownie i modnie urządzonego mieszkania, czy domu może stać się impulsem do podjęcia decyzji o konieczności przeprowadzenia remontu […]
Jak znaleźć najlepszą farbę do zabezpieczenia powierzchni metalu?
Jak znaleźć najlepszą farbę do zabezpieczenia powierzchni metalu?
W wielu branżach powstają różnorodne konstrukcje z metalu, a w przemyśle używane są maszyny, które także są z niego wykonane. […]
Komfort mamy i niemowlaka
Komfort mamy i niemowlaka
Kiedy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży chcesz, aby przed przyjściem na świat nowego członka rodziny wszystko było gotowe. Jedną […]
Ostatnie wpisy