Polecamy

Opaski magnetyczne na kolano – jak działają?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolano to największy staw w naszym ciele, który każdego dnia musi znosić duże obciążenia, zachowując jednocześnie optymalną stabilność, a także ruchomość. Niestety czasami pojawia się w nim ból utrudniający normalne funkcjonowanie, a wynikający choćby z różnego rodzaju zwyrodnień, stanów zapalnych czy kontuzji i urazów. Problem ten dotyczy w szczególności osób starszych i sportowców. W takiej sytuacji jednym z zalecanych rozwiązań jest specjalna opaska magnetyczna pod kolano, skutecznie łagodząca dolegliwości i poprawiająca w ten sposób komfort życia. 

Proste rozwiązania okazują się często najbardziej efektywne 

Opaska magnetyczna opiera swoje działanie na biomagnetoterapii, będącej istotną dziedziną fizjoterapii. Wystarczy ją założyć na kolano i niemal od pierwszej chwili zaczyna oddziaływać na źródło bólu w miejscu kontaktu z ciałem. W tym przypadku stosuje się do leczenia pole magnetyczne, które wpływa bezpośrednio na komórki i w znacznym stopniu przyspiesza ich odbudowę. A wszystko dzięki temu, że magnes reaguje fizycznie na żelazo znajdujące się w hemoglobinie, inicjując ożywienie komórkowe i przenikając przez wszystkie struktury.

W ten sposób efektywnie porządkuje przepływ informacji międzykomórkowych i znosi dyskomfort spowodowany urazem mechanicznym (zwichnięcie, złamanie, naderwanie ścięgien itp.), obrzękiem, bólem na tle zwyrodnieniowo-reumatycznym czy uszkodzeniem chrząstki. Przeciętna opaska zawiera od 16 do 26 wypukłych magnesów – ostateczna ich liczba zależy w dużej mierze od rozmiaru konstrukcji. Pamiętajmy o tym, że jej używanie na własną rękę powinno być jedynie leczeniem zastępczym, natomiast każdy uciążliwy ból wymaga dokładnego zdiagnozowania przez lekarza. Opaskę kupimy m.in. na https://butterfly-mag.com/pl/c/Magnetyczne-opaski-na-kolana/24.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Basen naziemny – co warto wiedzieć?
Basen naziemny – co warto wiedzieć?
Co to jest basen naziemny? Nad ziemią basen jest basen, który jest zbudowany na górze ziemi, a nie zatopione w […]
Czym jest reklama ambientowa?
Czym jest reklama ambientowa?
Reklama ambientowa to rodzaj marketingu, który jest niestandardowy i ma na celu przede wszystkim zaskoczyć odbiorców. Takie działania mają charakter […]
Trzewiki – do jakiego stroju będą pasować?
Trzewiki – do jakiego stroju będą pasować?
Wiązane trzewiki powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Mimo nieco archaicznej nazwy, obuwie to wciąż jest modne i cieszy […]
Ostatnie wpisy