Nowoczesne gry podwórkowe – gdzie ich szukać?

Coraz więcej dzieci poświęca swój wolny czas na gry komputerowe lub granie na smartfonach, kosztem aktywności na świeżym powietrzu. Tymczasem różnego rodzaju place, dostosowane do potrzeb najmłodszych oraz kreatywne, nowoczesne parki, wręcz zachęcają do spędzenia w nich wolnego dnia. Wiele dzieci do wyjścia na dwór mogą również przekonać różnorodne, znane z czasów przed cyfryzacją, gry podwórkowe.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu

Dzieciństwo to stosunkowo krótki, a zarazem najlepszy moment na nawiązywanie nowych znajomości, przyjaźni, które mają szansę przetrwać całe życie, jak również na beztroską zabawę. Ciekawym pomysłem na połączenie jednego i drugiego są rozmaite, nowoczesne gry podwórkowe. W ubiegłym wieku odbywały się one najczęściej na samodzielnie przygotowanych polach i placach, np. do gry w kwadraty albo w klasy, ale dziś coraz częściej organizuje się je w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach.

Takimi miejscem w przestrzeni miejskiej może być Smart Plac. Jest to przestrzeń zaprojektowana specjalnie z myślą o grach i zabawach towarzyskich na świeżym powietrzu, jak również o zdobywaniu niezbędnej najmłodszym wiedzy. Na takim placu można znaleźć zarówno przygotowane instalacje do gry w węże, drabiny oraz wspomniane klasy, jak również nowoczesne, przystosowane do potrzeb dzieci miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi mogą przygotowywać się do egzaminu na kartę rowerową lub pod okiem dorosłych poznawać podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 20 =