Excel – dlaczego warto znać ten program?

Excel to program służący do przechowywania i analizy danych. Zapewnia on użytkownikom możliwość przechowywania dużych ilości danych, wykonywania obliczeń, tworzenia wykresów i diagramów na podstawie informacji przechowywanych w arkuszu kalkulacyjnym oraz dzielenia się tymi informacjami drogą elektroniczną z innymi osobami.

Poniżej przedstawiono niektóre z zalet korzystania z programu Excel:

Wprowadzanie danych 

Dzięki programowi Excel możesz szybko i łatwo wprowadzać dane, a także sortować je według różnych kryteriów. Możesz również zastosować formuły do tych danych, tak że za każdym razem, gdy zmieniasz coś w arkuszu kalkulacyjnym, wartości zmieniają się automatycznie. Ta funkcja ułatwia śledzenie finansów i danych dotyczących sprzedaży.

Łatwa nawigacja 

Oprogramowanie posiada intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki któremu nawet początkujący użytkownicy mogą szybko i sprawnie poruszać się po programie, bez konieczności spędzania godzin na uczeniu się najpierw, jak działa program. Możesz także używać skrótów klawiszowych, takich jak Ctrl + C (kopiowanie), Ctrl + X (wycinanie) i Ctrl + V (wklejanie), co ułatwia szybsze wykonywanie zadań bez tracenia czasu na szukanie funkcji lub przycisków na klawiaturze!

Kompatybilność 

Excel jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows 7/Vista/XP lub Mac OS X Leopard/Snow Leopard itp. więc bez względu na to, jaki komputer masz w domu lub miejscu pracy.

Jeśli chcesz potrafić korzystać z tego programu, to skorzystaj z kursu Excel online.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 12 =