Polecamy

Wybór bezpiecznego ogumienia na sezon zimowy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczególnie zimą stosowanie odpowiedniego ogumienia jest bardzo ważne. Warunki atmosferyczne potrafią się zmieniać z godziny na godzinę. Raz temperatury ujemne, raz dodatnie. Rano mróz, po południu deszcz. Opony muszą być zatem wykonany z odpowiednich materiałów, które nie będą się zbyt szybko zużywały i pozytywnie wpływały na bezpieczeństwo.

Najważniejsze parametry przy wyborze opon zimowych

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie tanie opony zimowe są faktycznie dostosowane do danego sezonu i przeszły wszystkie niezbędne testy, sprawdź, czy posiadają odpowiednie oznaczenie. Jest to formalnie obowiązujący znak graficzny, przedstawiający 3 szczyty z płatkiem śniegu umieszczonym w środku.

Odpowiednio dobrany rozmiar opon oraz ich nośność to podstawowe parametry, które musisz znać. Możesz się o tym szybko dowiedzieć, zaglądając do instrukcji użytkowanie swojego pojazdu. Pamiętaj, że nie można wybrać opon o nośności niższej, niż ta zalecana przez producenta Twojego samochodu. Może to spowodować szybkie uszkodzenie ogumienia.

Dobrze dobrany kształt bieżnika i co ważniejsze dobrej jakości mieszanka to kolejne istotne cechy, które trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupów. Bieżniki zwykle występują w dwóch rodzajach:

– symetrycznym,

– kierunkowym.

Symetryczne cechują się wysoką wytrzymałością, ale także wpływają pozytywnie na ekonomię jazdy. Kierunkowe z kolei lepiej odprowadzają wodę. Jednak zdecydowanie ważniejszy jest skład materiału, który zapewnia wysoką wytrzymałość, odpowiednią elastyczność i sprawia, że opona nie starzeje się i nie kruszy zbyt szybko. Jeśli mimo wszystko masz jakiekolwiek wątpliwości związane z zakupem, warto poradzić się specjalisty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są zalety chodzenia do teatru?
Jakie są zalety chodzenia do teatru?
Teatr istnieje od tysięcy lat i do dziś ma się dobrze. Teatry to miejsca, w których ludzie chodzą oglądać występy […]
Jakie garnki sprawdzą się w restauracji?
Jakie garnki sprawdzą się w restauracji?
Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej restauracji są garnki umożliwiające odpowiednie gotowanie sosów, makaronu, ryżu, zup oraz innych potraw wieloskładnikowych. […]
Garnitur dla chłopca – postaw na wygodę
Garnitur dla chłopca – postaw na wygodę
Dobrze skrojony i dopasowany garnitur dla chłopca powinien być nie tylko elegancki, ale przede wszystkim wygodny. Ubiór nie powinien być […]
Ostatnie wpisy