Przydatne akcesoria do domowej produkcji alkoholu

Domowa produkcja alkoholu

Przy produkcji czegokolwiek najważniejsze są oczywiście podstawy, takie jak materiały i prawidłowe narzędzia. To samo dotyczy wytwarzania domowych wyrobów alkoholowych. Jeśli chodzi o sprzęt to jest łatwo dostępny, można się w niego zaopatrzyć choćby przez różne strony sklepów internetowych zajmujących się dostarczaniem niezbędnych do tego hobby elementów.

Przydatne akcesoria

Jeśli chodzi o alkohol to profesjonalnych narzędzi do wyboru jest wiele. Od balonów, destylatorów szklanych do bimbru, rurek fermentacyjnych i korków po przyrządy do ściągania, przelewania czy samej filtracji. Dla tych bardziej wymagających znajdą się również szczotki do prawidłowego czyszczenia butelek czy balonów, a nawet prasy do owoców. Nie są jednak one wszystkie niezbędne. Skromny, prowizoryczny sprzęt do przygotowania własnego alkoholu to zaledwie fermentator, który może być dowolny, np. balon, beczka, a nawet najzwyczajniejsza butelka po wodzie mineralnej, cukromierz do wina oraz korek z rurką służące do fermentacji. Jeśli posiadamy własny zestaw gorzelniczy to ostatni element jest zbędny.

Skupmy się teraz na materiałach. Nie potrzebujemy ich na szczęście zbyt wiele. Głównym elementem jest przede wszystkim woda. Zaraz po niej znajdują się cukier, drożdże oraz środki klarujące. Jeśli nie posiadamy wyżej wspomnianego zestawu gorzelniczego to musimy zaopatrzyć się jeszcze również w pożywkę i kwasek. Posiadając wszystkie te elementy oraz wyżej wspomniane akcesoria, te niezbędne jak i te, które nie są konieczne, ale za to przydatne, możemy przystąpić do własnej, domowej produkcji alkoholu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 16 =