Masaż – jakie są jego rodzaje?

Masaż jest stosowany od wieków w leczeniu szerokiej gamy schorzeń fizycznych i psychicznych. Od bólów głowy i pleców do zaburzeń związanych ze stresem, masaż jest prostym, skutecznym sposobem, aby pomóc złagodzić objawy.

Masaż jest dostępny w trzech różnych rodzajach, z których każdy ma swoje własne korzyści:

Masaż szwedzki 

Ten rodzaj masażu polega na relaksie. Terapeuta będzie używał długich uderzeń i ruchów ugniatających, aby uwolnić napięcie w mięśniach. Masaż szwedzki może być wykonywany samodzielnie lub w połączeniu z innymi technikami.

Masaż sportowy

Ten rodzaj masażu skupia się na konkretnych obszarach ciała, które wymagają leczenia po kontuzji lub forsownych ćwiczeniach. Masażyści sportowi są przeszkoleni w zakresie leczenia urazów związanych z bieganiem, jazdą na rowerze i innymi aktywnościami sportowymi.

Terapia punktów spustowych 

Punkty spustowe – małe miejsca w tkance mięśniowej, gdzie koncentruje się ból – mogą powodować skurcze mięśni i sztywność, jeśli nie są leczone. Terapeuta punktów spustowych wykorzystuje specyficzne techniki, aby wycelować w te punkty i uwolnić je z ich uścisku na otaczającą tkankę, dzięki czemu możesz znów swobodnie się poruszać.

Jeśli jesteś zainteresowany, to salon masażu oferuje różnorodne możliwości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzy =