Polecamy

Jak przygotować pojazd do transportu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdarzają się w życiu takie sytuacje, gdy trzeba przewieźć jakiś pojazd na większą odległość – np. samochód osobowy za granicę w trakcie przeprowadzki. Konieczne jest wówczas odpowiednie przygotowanie go do transportu. Polega ono głównie na precyzyjnym zabezpieczeniu maszyny przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi, na jakie jest narażona podczas przebywania na lawecie lub w zamkniętej ciężarówce. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się transportem maszyn.

Dokładne zamocowanie to wymóg konieczny

Przygotowanie pojazdu do przewozu na sporą odległość polega w pierwszej kolejności na wyborze właściwego środka transportu. Może to być laweta albo specjalna ciężarówka o zamkniętej konstrukcji. Jeśli zdecydowaliśmy się na lawetę, wówczas konieczne jest najechanie na nią tą osią, nad którą znajduje się silnik – najczęściej jest to tył. Taki sposób wjazdu umożliwia bowiem optymalne dociążenie przodu lawety.

Kolejny etap polega na założeniu pasów mocujących z homologacją na co najmniej trzy koła i dokładnym zamknięciu klamer. Robi się to po to, aby mieć pewność, że całość nie poluzuje się, co mogłoby skutkować niebezpiecznym poruszaniem się maszyny na lawecie (zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu). Bezpośrednio przed załadunkiem trzeba również zweryfikować sprawność oświetlenia oraz hamulca najazdowego, a ponadto przykryć pojazd plandeką w celu jego ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Podobne zasady dotyczą przewozu w zamkniętej ciężarówce, choć w tym przypadku rezygnuje się oczywiście z plandeki. Jeśli zależy nam na czasie i chcemy, aby wszystko przebiegło perfekcyjnie, możemy skorzystać z pomocy firmy transportowej, której oferta jest dostępna na https://tsl-nordic.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uniwersalne prezenty, które sprawdzą się na każdą okazję
Uniwersalne prezenty, które sprawdzą się na każdą okazję
Wybór prezentu dla kogoś, kto ma wszystko, upiera się, że nic nie potrzebuje albo dla kogoś, kogo słabo znamy, to […]
Co się bardziej opłaca – sianokiszonka czy siano?
Co się bardziej opłaca – sianokiszonka czy siano?
Pasze pozyskiwane z użytków zielonych stanowią doskonały pokarm dla zwierząt gospodarskich. Oczywiście najpierw powinny zostać w odpowiedni sposób zakonserwowane, tak […]
Trzewiki – do jakiego stroju będą pasować?
Trzewiki – do jakiego stroju będą pasować?
Wiązane trzewiki powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Mimo nieco archaicznej nazwy, obuwie to wciąż jest modne i cieszy […]
Ostatnie wpisy