Przy występowaniu jakich symptomów należy udać się po pomoc do terapeuty?

W dzisiejszych czasach korzystanie z pomocy specjalistów takich jak terapeuta czy psychiatra nie jest niczym wstydliwym. Pomimo tego, niektóre osoby wciąż zwlekają z podjęciem decyzji o rozpoczęciu terapii. Istnieją pewne symptomy, których występowanie jest wyraźnym sygnałem, że czas najwyższy na wizytę u profesjonalisty – przyjrzyjmy się jakie.

Sygnały, których nie powinniśmy lekceważyć

Do terapeuty warto się udać wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze swoimi uczuciami i trwa to przez dłuższy czas. Szczególnie wtedy, kiedy podejrzewamy, że powód naszych wszelkich problemów wynika z nas samych. Wizyta jest konieczna wtedy, gdy zaleca ją nam inny lekarz, np. zauważając u nas dolegliwości psychosomatyczne, czy też psychiatra Piaseczno. Wizyta u specjalisty jest również zalecana wtedy, gdy dostrzegamy u siebie początki depresji, mamy problemy z odżywianiem, napady lęku czy fobie. Natręctwo lub obsesyjność myśli, ciągle powtarzanie określonych czynności, problemy w budowaniu relacji – to również ważne powody, by zgłosić się do terapeuty.

Czasami jednak problemy nie muszą być aż tak konkretne, by zdecydować się sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Powodem może być trudność w realizowaniu swoich pragnień, nieumiejętność panowania nad złością lub też coś innego, co sprawia, że przechodzimy wewnętrzny kryzys. Czasem chcemy coś zmienić, ale ani nie potrafimy zdefiniować naszych potrzeb, ani tym bardziej nie umiemy się podjąć realizacji. Jest to również dobry moment, by skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 12 =