Na co zwrócić uwagę, przy zakupie oleju naturalnego

Coraz więcej osób przywiązuje uwagę do zdrowego stylu życia oraz świetnej kondycji. Szczególnie, kiedy obowiązków mamy więcej niż zwykle, a do tego dochodzi nasilający się stres – warto zadbać o odżywcze posiłki, które wzmocnią organizm. Nieocenione są produkty naturalne, które posiadają wysoką wartość odżywczą. Takie możemy znaleźć we wyspecjalizowanych sklepach oraz działach ze zdrową żywnością. 

Obowiązkowe produkty w zdrowej kuchni

Odpowiednio zbilansowana dieta wpływa na doskonałe samopoczucie i dobrą kondycję. Skrupulatnie dobrane produkty wspierają prawidłowe funkcjonowanie wszystkich procesów życiowych. W zdrowej kuchni nie może zabraknąć wartościowych olejów, które posiadają korzystne dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe. Przy zakupie oleju trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest przetwarzany oraz czy nie zawiera zbędnych substancji dodatkowych (np. konserwantów). Najlepsze i prozdrowotne właściwości wykazuje olej tłoczony na zimno taki jak http://olejarnia-gaja.pl/olej-rzepakowy/, który można dodawać do wielu dań podczas każdego z posiłków. Nierafinowany i nieoczyszczony olej rzepakowy zachowuje dużą ilość witamin i minerałów.

Ważnym składnikiem diety są także odżywcze ziarna, które mogą stanowić urozmaicenie dla przygotowywanych potraw. Wartościowe siemie lniane zalecane jest przy problemach z układem trawiennym oraz dolegliwościach związanych z pracą układu krążenia. Wysoka zawartość kwasów omega-3 wpływa korzystnie na obniżenie poziomu złego cholesterolu, normuje także perystaltykę jelit. Zawarty w ziarnach lnu kwas linolenowy ma z kolei bardzo korzystne działanie przy stanach zapalnych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + siedemnaście =