Jakie trunki przygotować na wesele?

Jeszcze do niedawna na weselach królowała wyłącznie wódka, ale te czasy już bezpowrotnie minęły. Dzisiaj bowiem coraz częściej można zobaczyć na weselnych stołach znacznie bardziej wyrafinowane trunki, które trafiają w zróżnicowany gust zaproszonych gości. Mowa tutaj m.in. o winie (wytrawnym, półwytrawnym, słodkim i musującym), piwie, koniaku czy szampanie. Jeśli organizujemy wesele i chcemy się zaopatrzyć np. w wysokiej jakości szampan, to bez problemu kupimy go na https://www.profilwino.pl/pl/c/Szampany/71.

Wybór jest naprawdę ogromny

Na wesele warto przygotować przede wszystkim wino. Doskonale sprawdzi się m.in. delikatne wino musujące, które nie tylko wspaniale orzeźwi gości, ale również skutecznie pobudzi ich apetyt. Godna polecenia jest w szczególności odmiana Prosecco. Alternatywę stanowi oczywiście szampan. Oprócz tego warto zadbać o wytrawne wino czerwone, charakteryzujące się wyraźną kwaskowatością i delikatnie owocowym smakiem. W tej kategorii prym wiodą trunki hiszpańskie, takie jak choćby Belezos Crianza czy Conde de San Cristobal. Znajdziemy je  na https://www.profilwino.pl/pl/c/Hiszpania/74. Oczywiście można też zdecydować się na klasyczne wino białe, obfitujące w aromat egzotycznych owoców cytrusowych. Znakomicie komponuje się ono z przystawkami i lekkimi potrawami w postaci ryb, owoców morza i białego mięsa.

Pamiętajmy ponadto, że wśród gości z pewnością znajdą się miłośnicy whisky oraz szlachetnego koniaku. W miarę możliwości postarajmy się zadbać również o ich potrzeby. Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie baru i wynajęcie profesjonalnego barmana, który będzie serwował trunki zgodnie z życzeniem biesiadników.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 8 =