Kiedy warto skorzystać z porady dietetycznej?

Może się wydawać, że to proste pytanie, ale odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. Każdy z nas zna kogoś, kto od lat stosuje dietę, bez powodzenia. Kiedy więc warto skorzystać z porady dietetyka lub żywieniowca? I co oni mogą dla Ciebie zrobić?

Kilka sytuacji, w których należy skonsultować się z dietetykiem

Zmiana nawyków żywieniowych, które niekorzystnie wpływają na organizm

Jeśli zmieniłeś swoje nawyki żywieniowe i w wyniku tej zmiany czujesz się źle. Na przykład, jeśli stosowałeś ekstremalną dietę lub nadmiernie ćwiczyłeś, a teraz czujesz się bardzo zmęczony i rozdrażniony, może to oznaczać, że Twoja dieta jest zbyt uboga w energię (kalorie) lub składniki odżywcze…

Troska o swoją wagę i jej przełożenie na zdrowie organizmu

Jeśli martwisz się o swoją wagę lub o to, czy dostarczasz swojemu organizmowi wystarczającej ilości składników odżywczych z pożywieniem. Możesz mieć niedowagę (niski wskaźnik BMI) lub nadwagę (otyłość), co może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, cukrzyca typu 2 i niektóre nowotwory. Możesz mieć również niedowagę, jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości kalorii, aby zaspokoić swoje potrzeby.

Jak prawidłowo odżywiać się w przypadku cukrzycy?

Jedzenie dobrze zbilansowanych posiłków może pomóc w zarządzaniu cukrzycą, poprzez utrzymanie poziomu cukru we krwi w zakresie normy. Jeśli masz cukrzycę, porozmawiaj z dyplomowanym dietetykiem o opracowaniu planu żywieniowego, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Jak za sprawą zbilansowanej diety zadbać o zdrowie naszego serca?

Jedzenie owoców, warzyw i pełnych ziaren zbóż może pomóc obniżyć poziom cholesterolu i zapobiec czynnikom ryzyka chorób serca, takim jak wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cukru we krwi, które mogą przekształcić się w poważne problemy zdrowotne – ale ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed wprowadzeniem jakichkolwiek drastycznych zmian w swojej diecie.

Osoby zainteresowane profesjonalnym wsparciem i doradztwem w sprawach żywienia mogą się udać do takiego specjalisty jak dietetyk kliniczny w Warszawie. To właśnie w stolicy można znaleźć licznych zaufanych ekspertów, którzy w sposób kompleksowy zadbają o zdrowie, a także dobre samopoczucie swoich pacjentów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =