Kiedy zalecana jest rehabilitacja?

W życiu każdego człowieka może dojść do sytuacji, gdy ulegnie on wypadkowi lub innemu zdarzeniu, którego skutkiem będzie utrata zdolności ruchowych. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem umożliwiającym powrót do pełnej sprawności i tym samym normalnego, codziennego funkcjonowania w społeczeństwie jest rehabilitacja.

Kiedy udać się do specjalisty?

Rehabilitacja medyczna obejmuje szereg działań, które mają skutkować przywróceniem pacjentów w różnym wieku (dzieci, dorosłych i starszych) do maksymalnej możliwej sprawności. Dotyczy to zarówno osób z niepełnosprawnościami lub deficytami fizycznymi, jak i psychicznymi. Należy pamiętać, że nieleczone dysfunkcje mogą prowadzić do niemożności samodzielnego życia, a czasami nawet do śmierci.

Najczęściej z rehabilitacji u wykwalifikowanego fizjoterapeuty korzystają osoby:

– po przebytym udarze mózgu -najlepiej, jeśli rehabilitacja zostanie podjęta w ciągu 24 godzin od zdarzenia, bo jest wówczas najskuteczniejsza
– z różnego typu złamaniami w układzie kostnym (nóg, rąk, miednicy itp.)
– po wypadkach komunikacyjnych
– z ostrymi bólami w kręgosłupie
– które wskutek wypadków albo różnych chorób utraciły kończyny

Z usług fizjoterapeuty w Poznaniu korzystają także pacjenci z chorobami neurologicznymi, reumatyzmem, stwardnieniem rozsianym czy zwyrodnieniem stawów. Do każdego z wyżej wymienionych przypadków stosowany jest inny zakres ćwiczeń oraz zabiegów, które są zlecane przez specjalistów. Dużym zainteresowaniem cieszy się rehabilitacja kręgosłupa Poznań, którą wykonują wykształceni i doświadczeni fizjoterapeuci.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =