Zlew granitowy – jego użytkowanie co dzień i pielęgnacja

Granit jest bardzo twardym kamieniem, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowania w zlewozmywakach. Jest również odporny na kwasy i plamy, co czyni go idealnym do kuchni i łazienek.

Zlewy granitowe są łatwe w pielęgnacji i mogą służyć przez całe życie. Są jednak pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o codziennym użytkowaniu i pielęgnacji granitowego blatu.

Jak należy dbać o swój granitowy zlew?

1. Używaj podstawek lub podkładek, gdy umieszczasz gorące naczynia na swoim granitowym blacie. Ciepło z gorących naczyń (zwłaszcza szklanych) spowoduje trwałe ślady na Twoim granicie, jeśli pozostawisz je bez nadzoru na zbyt długo.

2. Nie używaj ściernych środków czyszczących na swoim granitowym zlewie. Obejmuje to podkładki z wełny stalowej i proszki do szorowania lub płyny, które zawierają wybielacze. Tego typu środki czyszczące mogą trwale uszkodzić wykończenie zlewozmywaka granitowego i sprawić, że z czasem będzie on wyglądał matowo lub mętnie. W ramach codziennej pielęgnacji z kolei, warto używać impregnat do zlewu granitowego, który zabezpieczy go przed trwałymi zabrudzeniami i uszkodzeniami.

3. Podczas czyszczenia zlewozmywaka granitowego należy używać tylko miękkich ściereczek lub gąbek, aby nie porysować jego powierzchni! Miękkie ściereczki czy gąbki są najlepsze, ponieważ nie porysują wykończenia, tak jak pady do szorowania, jeśli nie będziesz z nimi ostrożny (nawet przy użyciu łagodnych detergentów).

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =