Jak wybrać odpowiednie terrarium?

Terraria to świetny sposób, aby sprawić, że Twój dom lub biuro poczuje się jak gdyby miało w sobie więcej natury. Są one również świetnym sposobem na uprawę roślin w pomieszczeniach bez konieczności martwienia się o to, że dostaną one zbyt dużo światła słonecznego.

Czy będę w stanie utrzymać terrarium w czystości?

Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu w swoim dniu, aby nadążyć z czyszczeniem terrarium, to prawdopodobnie nie warto go zdobyć. Musisz regularnie wymieniać wodę i upewnić się, że wszystko w terrarium jest zrównoważone dla optymalnego zdrowia. Musisz również upewnić się, że na powierzchni ziemi nie rośnie pleśń, co oznacza, że co kilka dni musisz zmywać kurz i brud.

Rozmiar

Jeśli chcesz uprawiać rośliny lub hodować owady, wybierz terrarium, które ma dla nich wystarczająco dużo miejsca. Terrarium znajdziesz na stronie https://diversa.com.pl/pol_m_Terraria-164.html. Zastanów się również, jak duże będzie rosło Twoje zwierzątko (na przykład świerszcze). Dobrą zasadą jest, że jeśli Twoje zwierzę urośnie więcej niż dwa razy w ciągu swojego życia, to potrzebujesz większego terrarium.

Pojemność środowiska wewnątrz terrarium

Na przykład, jeśli chcesz trzymać owady lub gady jako zwierzęta domowe, to upewnij się, że mają one wystarczająco dużo miejsca wewnątrz swojego nowego domu. Większość gatunków wymaga co najmniej jednej stopy kwadratowej powierzchni na każdy cal długości dorosłego osobnika. Im większa jest pojemność, tym lepiej dla zdrowia i komfortu Twojego pupila!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =