Polecamy

Czy warto zdecydować się na terapię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli czujesz się przytłoczony, niespokojny lub przygnębiony, terapia może pomóc. Może być również dobrym rozwiązaniem, jeśli zmagasz się z problemami w związku, stresem i poczuciem własnej wartości. Ale czy warto? Czy wizyty u terapeuty rzeczywiście działają?

Terapia u każdego będzie działać nieco inaczej. Wszystko zależeć będzie bowiem od Twoich potrzeb i nurtu terapii. Jednak zdecydowanie jest ona warta inwestycji, ponieważ pozwala zadbać o swoje zdrowie psychiczne na kilka sposobów.

Pomoże Ci dotrzeć do pierwotnej przyczyny swojego problemu

W tradycyjnej terapii w poradni takiej jak https://in-altum.com/ terapeuta pomoże Ci określić, co jest przyczyną Twojego niepokoju, a następnie spróbuje znaleźć sposób na jego przezwyciężenie. Zaprezentuje Ci również wiele technik radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Pomaga zmniejszyć objawy depresji

Badania wykazały, że terapia poznawczo-behawioralna, która uczy pacjentów, jak zmienić negatywne wzorce myślowe na bardziej pozytywne, może pomóc w zmniejszeniu objawów depresji. Wykazano również, że psychoterapia jest skuteczna w leczeniu zaburzeń lękowych, takich jak zespół stresu pourazowego.

Pomaga lepiej zrozumieć siebie

Terapia może pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie i swoje potrzeby, a także sposób ich wyrażania w zdrowy sposób. Może również pomóc w rozpoznaniu czynników wyzwalających negatywne emocje i nauczyć się technik radzenia sobie ze stresem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety ze zdjęciami – doskonały pomysł na drobny upominek
Gadżety ze zdjęciami – doskonały pomysł na drobny upominek
W ciągu całego roku zdarza się wiele rozmaitych okazji, w trakcie których warto sprezentować bliskim doskonałe upominki w formie płyty […]
Rodzaje diety pudełkowej
Rodzaje diety pudełkowej
W dzisiejszych czasach, kiedy dużo czasu poświęca się na pracę, nie każdy jest w stanie samodzielnie przygotowywać pełnowartościowe posiłki. To […]
Wygoda w codziennej modzie dziecięcej
Wygoda w codziennej modzie dziecięcej
Dzieci to istoty, którym z reguły trudno usiedzieć w miejscu. Z tego powodu w ich garderobie powinny przeważać ubrania zapewniające […]
Ostatnie wpisy