Typy i rodzaje firan jakie można z powodzeniem zastosować we wnętrzu swojego domu

Firany to nieodłączny element domu, w którym liczy się udana aranżacja wnętrza, a także skuteczna ochrona przed czynnikami takimi jak słońce, czy owady. Istnieje wiele rodzajów firan, a ich najważniejszym podziałem jest ten związany z materiałem wykonania. Obecnie można korzystać z bardzo wielu typów tkanin, które posiadają różne cechy. Jakie z nich dobrze sprawdzą się w domu?

Firany do domu – co wybrać?

Każda tkanina na firanki charakteryzuje się innymi parametrami. Taka różnorodność sprawia, że każdy jest w stanie dobrać firankę zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Sprawdzonymi firanami są chociażby te wykonane z woalu, czyli delikatnego i cienkiego materiału, który układa się lekko i bez przeszkód. Z racji tego firany z niego wykonane stosuje się do tworzenia różnego rodzaju upinań ozdobnych. Dobrze w każdym domu sprawdzą się także zasłony z tiulu, o podobnych właściwościach co woal. Przepuszczają one jednak więcej światła, dzięki czemu z powodzeniem możemy wykorzystać je wszędzie tam gdzie zależy nam na odpowiednio oświetlonej przestrzeni. Innym ciekawym rozwiązaniem są firany z markizety o siatkowej strukturze, które w zależności od gęstości splotu mogą przepuszczać więcej, lub mniej światła. Jeżeli natomiast zależy nam na wytrzymałości tkaniny to doskonałym wyborem może okazać się żakard, który jednocześnie z uwagi na stosunkowo gęstą i mało przepuszczalną budowę, znacząco ogranicza ilość wpadającego do wnętrza światła. 

Gdy liczy się dla nas elegancki wygląd, to możemy zastosować firanki z gipiurą, takie jak https://strefafiran.pl/pl/c/FIRANY-Z-GIPIURA/13, dzięki którym nasze pomieszczenia zyskają oryginalny i wyróżniający się dodatek. Takie rozwiązanie doskonale wkomponuje się zarówno w starsze, jak i nowe budownictwo, nadając mu niepowtarzalny charakter.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =