Polecamy

Co powinieneś wiedzieć przed podpisaniem umowy o wynajem mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy przychodzi czas na podpisanie umowy najmu, możesz mieć pokusę, aby po prostu iść za pierwszym miejscem, które Ci się spodoba. Jednak nie powinieneś decydować się od razu i podpisywać pierwszej lepszej umowy. Istnieją pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podpisaniem umowy najmu mieszkania.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed podpisaniem umowy najmu:

Przeczytaj ją dokładnie

Umowa najmu jest dokumentem prawnym, więc należy dokładnie się z nią zapoznać przed podpisaniem. Nawet jeśli masz mieszkanie ze sprawdzonego źródła, takiego jak https://elite.nieruchomosci.pl/mieszkania/wynajem czy inne strony, na których znajdziesz mieszkania na wynajem.

Jeśli w umowie pojawią się jakieś warunki, które nie wydają się właściwe, zapytaj właściciela, czy można je zmienić lub usunąć.

Upewnij się, że wszystkie nazwiska w umowie najmu zgadzają się z tym, co widnieje w Twoim dowodzie osobistym. Jeśli nie, może to spowodować problemy później, kiedy przyjdzie czas na wyprowadzkę lub wynajem w innym miejscu po drodze i będziesz chciał wykorzystać swoją historię wynajmu jako punkt odniesienia dla przyszłych właścicieli lub kredytodawców hipotecznych.

Sprawdź wszystkie warunki umowy

Upewnij się, że wszystko jest jasno wypisane na piśmie – łącznie z tym, jaka będzie wysokość kaucji przy wprowadzaniu się, w który dzień miesiąca będzie wymagana płatność, jaki długi jest okres wypowiedzenia najmu i wiele innych. Jeżeli coś nie zostało zapisane w umowie, dopytaj właścicieli, aby uniknąć późniejszych nieporozumień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety piktogramów elektrycznych
Zalety piktogramów elektrycznych
Czym są piktogramy i dlaczego są tak ważne? Mówiąc o piktogramach elektrycznych należy zacząć od odrobiny teorii. Znaki dotyczące elektryczności […]
Jak zapakować paczkę dla kuriera?
Jak zapakować paczkę dla kuriera?
Właściwe zapakowanie pudełka kurierskiego jest ważne dla zachowania bezpieczeństwa zawartości podczas tranzytu. Aby Twoje przedmioty dotarły do miejsca przeznaczenia szybko […]
Jak dopasować płytki do wnętrza?
Jak dopasować płytki do wnętrza?
Płytki to od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością jako materiał do położenia zarówno na podłogę, jak i na ściany. […]
Ostatnie wpisy