Co powinieneś wiedzieć przed podpisaniem umowy o wynajem mieszkania?

Kiedy przychodzi czas na podpisanie umowy najmu, możesz mieć pokusę, aby po prostu iść za pierwszym miejscem, które Ci się spodoba. Jednak nie powinieneś decydować się od razu i podpisywać pierwszej lepszej umowy. Istnieją pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podpisaniem umowy najmu mieszkania.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed podpisaniem umowy najmu:

Przeczytaj ją dokładnie

Umowa najmu jest dokumentem prawnym, więc należy dokładnie się z nią zapoznać przed podpisaniem. Nawet jeśli masz mieszkanie ze sprawdzonego źródła, takiego jak https://elite.nieruchomosci.pl/mieszkania/wynajem czy inne strony, na których znajdziesz mieszkania na wynajem.

Jeśli w umowie pojawią się jakieś warunki, które nie wydają się właściwe, zapytaj właściciela, czy można je zmienić lub usunąć.

Upewnij się, że wszystkie nazwiska w umowie najmu zgadzają się z tym, co widnieje w Twoim dowodzie osobistym. Jeśli nie, może to spowodować problemy później, kiedy przyjdzie czas na wyprowadzkę lub wynajem w innym miejscu po drodze i będziesz chciał wykorzystać swoją historię wynajmu jako punkt odniesienia dla przyszłych właścicieli lub kredytodawców hipotecznych.

Sprawdź wszystkie warunki umowy

Upewnij się, że wszystko jest jasno wypisane na piśmie – łącznie z tym, jaka będzie wysokość kaucji przy wprowadzaniu się, w który dzień miesiąca będzie wymagana płatność, jaki długi jest okres wypowiedzenia najmu i wiele innych. Jeżeli coś nie zostało zapisane w umowie, dopytaj właścicieli, aby uniknąć późniejszych nieporozumień.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 7 =