Jakie zegarki pasują do garnituru?

Wielu mężczyzn jest przekonanych, że do garnituru pasuje każdy zegarek. To oczywiście nieprawda, ponieważ modele sportowe czy typowo casualowe zupełnie nie współgrają z elegancką, formalną stylizacją. W tym konkretnym przypadku czasomierz powinien przede wszystkim posiadać dosyć klasyczny design oraz być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Godne polecenia są m.in. konstrukcje marki Pierre Ricaud, wyróżniające się ponadprzeciętną trwałością – można je kupić w tym sklepie internetowym: https://ejubi.pl/zegarki/pierre-ricaud.

Unikajmy dziwnych kształtów i nadmiernych komplikacji

Zegarek przeznaczony do garnituru nie może być większy od nadgarstka. Optymalna średnica to około 35-40 mm, bo wówczas konstrukcja nie zaburza proporcji ciała i swobodnie mieści się pod mankietem koszuli. Duże znaczenie w tym kontekście ma również grubość, która nie powinna wynosić więcej niż 10 mm. Najbardziej uniwersalne są modele wyposażone w minimalistyczną srebrną kopertę, białą tarczę z cyframi rzymskimi (lub delikatnymi indeksami), a także skórzany pasek w kolorze czarnym. Jeśli jednak na co dzień nosimy głównie granatowe garnitury, wtedy dobrą alternatywą okaże się też czasomierz ze złotą tarczą oraz brązowym paskiem.

Zrezygnujmy natomiast z zakupu zegarka posiadającego w swojej budowie duże elementy kauczukowe, nylonowe czy materiałowe, ponieważ w znacznym stopniu obniżają one elegancję całego stroju. Nie jest ponadto pożądana nadmierna kontrastowość poszczególnych części konstrukcyjnych, zbyt duża ilość dodatków i funkcjonalności, a także futurystyczny kształt. Warto zdecydować się np. na klasyczny zegarek marki Casio, dostępny w wielu modelach na https://ejubi.pl/zegarki/casio.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + szesnaście =