Szkolenie przeciwpożarowe – o czym trzeba pamiętać?

Szkolenia przeciwpożarowe w pracy są związane z ustawą z 1991 roku o ochronie przeciwpożarowej. Wskazuje ona, że należy realizować przedsięwzięcia, jakie pozwalają ochronić mienie, życie i zdrowie przed pożarem, klęską żywiołową i innym zagrożeniem. Pracodawcy mają za zadanie zapobiegać powstawaniu pożaru i wskazać pracownikom, jak sobie radzić z żywiołem. Czego dotyczy szkolenie PPOŻ? Gdzie szukać ciekawych rozwiązań?

Szkolenie PPOŻ Warszawa

Na uwagę zasługują szkolenia PPOŻ Warszawa, dają szereg korzyści. Pamiętajmy o tym, że pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom szkolenie w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Niezwykle istotne jest to, że w każdej firmie powinna znajdować się osoba odpowiedzialna za ochronę PPOŻ, posiadająca odpowiednie kwalifikacje. Może to być pracownik zatrudniony w jednostkach ochrony przeciwpożarowej lub posiadający kwalifikacje do wykonywania tych czynności. 

Podmiot zatrudniający musi pamiętać o szkoleniach podstawowych i okresowych. te drugie powinny być dopasowane do specyfiki danego stanowiska i skonstruowane tak, aby osoby biorące w nim udział mogły sprawnie uzupełnić swoją wiedzę. Co ciekawe, szkolenia okresowe mogą także przybierać ćwiczenia praktyczne. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 7 =