Polecamy

Jaki fotel wybrać do salonu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to miejsce, w którego centrum powinny się znajdować meble przeznaczone do relaksu. Muszą to być konstrukcje odpowiednio zaprojektowane, tak aby gwarantowały optymalną wygodę i pozwalały się w pełni skoncentrować na wypoczynku, książce, herbacie czy seansie filmowym. Najlepiej nadaje się do tego solidnie wykonany fotel z miękkim siedziskiem oraz ergonomicznym oparciem. Warto pomyśleć choćby o klasycznych fotelach uszak albo modelach rozkładanych. 

Liczy się wygoda i funkcjonalność 

Wybierając fotel do salonu, zwracajmy szczególną uwagę nie tylko na rodzaj zastosowanego materiału, ale też funkcjonalność i wzornictwo. Mebel ten musi być bowiem idealnie dopasowany do aranżacji całego wnętrza. Najlepiej sprawdzi się konstrukcja o wymiarach około 58×50 cm i z siedziskiem o głębokości co najmniej 40 cm (w tym przypadku im więcej, tym lepiej).  Dzięki temu nasze ciało zostanie właściwie podparte, natomiast kręgosłup skutecznie odciążony. Jeśli chodzi o konkretne modele, to zalecane są szczególnie fotele rozkładane, wyposażone w zagłówek, podnóżek i regulowane oparcie. Wynika to z faktu, że można się na nich nawet całkiem wygodnie zdrzemnąć.

Alternatywą są wersje z tzw. uszami i szerokimi podłokietnikami, które znakomicie nadają się dla miłośników czytania książek i oglądania filmów, a także matek karmiących niemowlęta. Warto też sięgać po konstrukcje o oryginalnym designie, obite miękkimi, grubymi tkaninami i nawiązujące stylistyką do lat 60 (jednolite pod względem kolorystycznym albo w geometryczne lub florystyczne wzory). Są one bowiem uniwersalne i nigdy nie wyjdą z mody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaaranżować udany ślub i wesele w plenerze?
Jak zaaranżować udany ślub i wesele w plenerze?
Z roku na rok coraz więcej młodych par decyduje się na zorganizowanie ślubu oraz wesela na łonie natury, dzięki czemu […]
Kiedy potrzebne są uprawnienia na drona?
Kiedy potrzebne są uprawnienia na drona?
Drony to urządzenia, które od co najmniej kilku lat stały się nieodłączną częścią wielu branż, ale i codziennych aktywności. Używa […]
Jak zwiększyć bezpieczeństwo swojej domeny internetowej?
Jak zwiększyć bezpieczeństwo swojej domeny internetowej?
Domena to nie tylko adres i nazwa strony internetowej. Daje ona także dostęp do oferty oraz usług firmy, a także […]
Ostatnie wpisy