Suknie dla druhen – jak powinny wyglądać aby współgrały ze strojem panny młodej?

Druhna – lub zgodnie z polskim zwyczajem świadkowa – to niezwykle ważna postać w trakcie ślubu i wesela. Jej rolą, poza złożeniem podpisu w stosownych dokumentach, jest zadbanie o komfort panny młodej, doradzanie jej, pomoc, a nawet wyręczanie. Powinna również zachęcać do zabawy gości, a poza tym – dobrze wyglądać. Jak więc wybrać sukienkę dla druhny?

Ten sam styl – harmonia i elegancja

Dlaczego sukienka świadkowej lub druhen powinna być dopasowana do kreacji panny młodej? Przede wszystkim wygląda to elegancko oraz spójnie, przez co zyskuje estetyka całej uroczystości. Poza tym, jeśli panna młoda miałaby na sobie skromną suknię, wyglądałoby to co najmniej niestosownie, gdyby jej druhna była ubrana znacznie bardziej strojnie. W końcu, tej nocy królowa jest tylko jedna i świadkowa nie powinna jej przyćmić. Należy zwrócić przy tym uwagę nie tylko na fason czy ilość zdobień, ale również długość kreacji. Jeśli panna młoda zdecyduje się na krótką sukienkę, to jej druhna nie powinna mieć na sobie długiego stroju

Subtelność i delikatna kolorystyka

Suknie dla druhen nie mogą być zbyt ekstrawaganckie. Lepiej postawić na proste fasony i delikatne barwy. Istnieje nawet lista kolorów zakazanych, których nie powinna mieć na sobie świadkowa. Są to biel (oraz jej wszystkie odcienie, również kość słoniowa czy kremowy) i czerń. Nie najlepiej będą się prezentowały także zbyt mocne i intensywne kolory. Znakomitym wyborem będą za to pastele – mięta, pudrowy róż i brzoskwinia. Ciekawym rozwiązaniem jest też dopasowanie kolorystyki sukni do bukietu panny młodej – całość będzie wtedy jeszcze bardziej harmonijna.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =