Jak dbać o cerę, aby zapobiegać jej starzeniu?

Piękna i zdrowa cera są marzeniem każdej kobiety. Niestety procesy starzenia się skóry zmieniają jej strukturę przez co pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Dobrze dobrana pielęgnacja jest kluczem do uzyskania gładkiej cery przez długi czas. Niestety nie można całkowicie zatrzymać starzenia się skóry jednak skutecznie można go opóźniać i minimalizować.

Pielęgnacja

Należy pamiętać, że pielęgnacja skóry zmienia się z wiekiem. Starzejąca się skóra musi być odżywiana innymi minerałami czy substancjami. Stosowanie odpowiednich kosmetyków pozwala na długie utrzymywanie świetlistej skóry. Bardzo ważne jest stosowanie kremów, które w swoim składzie posiadają kolagen, naturalny kwas hialuronowy czy witaminę A. Te składniki pozwolą na ujędrnienie skóry i wzmocnianie włókien kolagenowych, które z czasem tracą swoją elastyczność. Anti ageing face cream jest doskonałym sposobem na dostarczenie naszej twarzy wszelkich minerałów i witamin, które utrzymają go w dobrej kondycji.

Maska złuszczająca

Pielęgnacja skóry to nie tylko stosowanie kremów. Bardzo ważne jest by używać exfoliating face-mask, czyli maseczki złuszczającej. Pomaga ona w zredukowaniu martwego naskórka i pobudza skórę do szybszej regeneracji. Dzięki temu powstawanie głębokich zmarszczek będzie znacznie opóźniony. Stosowanie odpowiednich maseczek, toników czy nawet stosowanie zabiegów kosmetycznych znacznie pomoże utrzymać nam naszą cerę świetlistą i elastyczną. Odpowiedni dieta również może w tym pomóc. Odpowiednie dawki witaminy C i B zawarte w warzywach i owocach pomogą w zwalczaniu niechcianych przebarwień skóry.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + osiem =