Jakie okna najlepiej sprawdzą się na poddaszu?

Pomieszczenia te sprawdzą się zarówno jako sypialnia, jak i pokoje dziecięce. O czym powinniśmy pamiętać podczas aranżacji poddasza? Niewątpliwie kwestią kluczową są okna. Jak je dobrać, żeby spełniały swoją funkcję? Sprawdźmy.

Ważny jest materiał

Wybierając okna dachowe, powinniśmy zwrócić uwagę na to, z czego są one wykonane. Najlepiej na poddaszu sprawdzą się te z tworzywa sztucznego lub z drewna impregnowanego próżniowo. Dzięki temu będą one odporne na wilgoć. Jeżeli zdecydujemy się na łazienkę na poddaszu, to powinniśmy odpuścić sobie okna drewniane. Przy nadmiernej wilgoci po pewnym czasie okna zaczną po prostu gnić. Wtedy należy wybrać albo model drewniano-poliuretanowy, albo tworzywowy.

Pakiet szybowy

Pakiet szybowy musi być przynajmniej dwukomorowy. Oznacza to, że musi składać się z minimum trzech szyb. Wszystko oczywiście ze względu na uciekające ciepło. Dzięki tak skonstruowanych oknach nawet przy największych wichurach możemy być spokojni, że chłód nie przeniknie do środka. Z kolei na izolację okna wpływa argon. To gaz szlachetny, którym wypełnione są szczeliny znajdujące się pomiędzy szybami.

Nawiewnik

Znaczenie ma także nawiewnik. Znajduje się on w górnej części okna i zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet wtedy, gdy jest ono zamknięte. To sprawia, że możliwa jest permanentna wymiana powietrza w pomieszczeniu. Nawiewnik możemy oczywiście w każdej chwili zamknąć, dzięki czemu to my regulujemy, z jaką mocą ma się dostawać powietrze. Niektóre modele okien zawierają nawiewnik, który działa automatycznie. Dzięki temu reguluje on ilość świeżego powietrza, które wpada do pomieszczenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + dwadzieścia =