Jak poprawić wentylację w mieszkaniu?

Niejednokrotnie narzekamy, że w naszym mieszkaniu panuje zgęstniała atmosfera. I wcale nie mamy na myśli złych relacji rodzinnych, ale po prostu nieświeże powietrze. Taka sytuacja może powodować bóle głowy, szybkie męczenie się, u astmatyków nawet bardzo poważne objawy, które mogą zagrażać życiu. Poprawienie wentylacji w mieszkaniu możemy na szczęście osiągnąć przynajmniej na kilka różnych sposobów. Żaden z nich nie spowoduje wydrenowania naszych kieszeni, ani nie będzie wymagał demolowania połowy lokalu.

Wentylacja mechaniczna

Przede wszystkim, jeżeli nasze mieszkanie posiada jedynie wentylację grawitacyjną, to latem z pewnością nie będzie komfortowe. Wymiana powietrza niemalże znika, gdy temperatury wewnątrz i na zewnątrz mieszkania są takie same. Jeżeli ta druga jest wyższa niż wewnętrzna, może nawet nastąpić tzw. cofka z wentylacji, która spowoduje nawiązanie do środka nieczystości naszych oraz pochodzących od sąsiadów. Aby temu zapobiec wystarczy zamontować elektryczne wiatraki w kratkach wentylacyjnych. Wymuszają one ciąg w przewodach i sprawią, że zużyte powietrze będzie zawsze usuwane z mieszkania.

Oczyszczanie powietrza

Inną metodą na polepszenie jakości powietrza w środku jest zastosowanie w instalacji wentylacyjnej filtrów. Jeżeli mamy mechaniczny nawiew powietrza z zewnątrz do środka, po drodze możemy wykorzystać filtrację, która usunie kurz, piasek i różne zanieczyszczenia. W każdym większym markecie budowlanym kupimy zamienne filtry powietrza Wentylacja tego typu z pewnością poprawi nasze samopoczucie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − siedem =