Zastanawiasz się, w jaki sposób można wykorzystać styropian? Sprawdź teraz!

Styropian to nazwa handlowa pianki polistyrenowej, syntetycznego materiału wynalezionego przez Dow Chemical na początku lat 40.

Budownictwo i przechowywanie pożywienia?

Początkowo stosowano go jako materiał do przechowywania artykułów spożywczych i napojów, ale z biegiem czasu jego zastosowanie zostało znacznie poszerzone. Styropian znalazł swoje miejsce m.in. w budownictwie, stanowiąc doskonały materiał izolacyjny. Być może potrzebujesz ocieplenia pomieszczenia w domu? Odwiedź sklep ze styropianem i zyskaj doskonałą izolację cieplną!

Jak powstaje styropian?

Styropian jest wytwarzany z plastikowych kulek polistyrenu, które są wdmuchiwane do form. Kulki są następnie topione w bardzo wysokiej temperaturze i wlewane do formy, która nadaje piance kształt. Po schłodzeniu do temperatury pokojowej piankę można wyjąć z formy i wykorzystać do pakowania lub izolacji.

Dlaczego styropian jest wartościowym materiałem?

Styropian jest często używany, ponieważ przede wszystkim jest lekki i tani. Nie wymaga konserwacji, a jego utylizacja jest bardzo prosta i nieszkodliwa dla środowiska. Jest również odporny na uszkodzenia spowodowane przez płyny, co czyni go idealnym materiałem do pakowania żywności, takiej jak mięso lub ser, które mogą wyciekać podczas transportu.

Styropian jest również używany jako izolacja, ponieważ cieszy się dużą skutecznością w utrzymywaniu ciepła.
Zastanawiasz się gdzie możesz nabyć styropian do celów budowlanych? Być może istnieje jakiś sklep ze styropianem? Niezupełnie; znajdziesz go w każdym sklepie budowlanym, a jego cena z pewnością będzie zadowalająca.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − cztery =