Polecamy

Zastanawiasz się, w jaki sposób można wykorzystać styropian? Sprawdź teraz!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styropian to nazwa handlowa pianki polistyrenowej, syntetycznego materiału wynalezionego przez Dow Chemical na początku lat 40.

Budownictwo i przechowywanie pożywienia?

Początkowo stosowano go jako materiał do przechowywania artykułów spożywczych i napojów, ale z biegiem czasu jego zastosowanie zostało znacznie poszerzone. Styropian znalazł swoje miejsce m.in. w budownictwie, stanowiąc doskonały materiał izolacyjny. Być może potrzebujesz ocieplenia pomieszczenia w domu? Odwiedź sklep ze styropianem i zyskaj doskonałą izolację cieplną!

Jak powstaje styropian?

Styropian jest wytwarzany z plastikowych kulek polistyrenu, które są wdmuchiwane do form. Kulki są następnie topione w bardzo wysokiej temperaturze i wlewane do formy, która nadaje piance kształt. Po schłodzeniu do temperatury pokojowej piankę można wyjąć z formy i wykorzystać do pakowania lub izolacji.

Dlaczego styropian jest wartościowym materiałem?

Styropian jest często używany, ponieważ przede wszystkim jest lekki i tani. Nie wymaga konserwacji, a jego utylizacja jest bardzo prosta i nieszkodliwa dla środowiska. Jest również odporny na uszkodzenia spowodowane przez płyny, co czyni go idealnym materiałem do pakowania żywności, takiej jak mięso lub ser, które mogą wyciekać podczas transportu.

Styropian jest również używany jako izolacja, ponieważ cieszy się dużą skutecznością w utrzymywaniu ciepła.
Zastanawiasz się gdzie możesz nabyć styropian do celów budowlanych? Być może istnieje jakiś sklep ze styropianem? Niezupełnie; znajdziesz go w każdym sklepie budowlanym, a jego cena z pewnością będzie zadowalająca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać maszynę pakującą, adekwatną do naszych potrzeb?
Jak wybrać maszynę pakującą, adekwatną do naszych potrzeb?
Maszyny pakujące to urządzenia powszechnie stosowane, które służą do automatycznego pakowania różnego rodzaju produktów. W zależności od typu, a także […]
Postaw na wyrazisty kolor szpilek
Postaw na wyrazisty kolor szpilek
Nie ulega wątpliwości, że obuwiem, które najbardziej kojarzy się z płcią piękną są szpilki. Kobiety zakładają je zawsze, gdy pragną […]
Jakie formalności należy wypełnić, aby móc wynająć kampera?
Jakie formalności należy wypełnić, aby móc wynająć kampera?
Dla osób regularnie podróżujących po Europie w celach turystycznych świetnym rozwiązaniem jest z pewnością wynajem kampera. Pojazd ten gwarantuje bowiem […]
Ostatnie wpisy