Dlaczego ćwiczenia z hantlami są tak skuteczne?

Chociaż istnieje wiele różnych ćwiczeń, które możesz wykonać z hantlami, oto najważniejsze powody, dla których są one tak korzystne

Pracują nad wieloma grupami mięśniowymi jednocześnie

Używanie ciężarków pozwala na izolowanie konkretnych mięśni, ale używanie hantli pozwala na pracę wielu mięśni jednocześnie. Jest to szczególnie korzystne dla tych, którzy mają ograniczony czas lub przestrzeń do ćwiczeń, ponieważ pozwala uzyskać więcej w krótszym czasie poprzez ukierunkowanie wielu grup mięśniowych jednocześnie. Na przykład używanie hantli podczas wyciskania na ławce będzie również celować w twoje tricepsy, ramiona i mięśnie klatki piersiowej jednocześnie.

Możesz wykonać nieograniczoną liczbę wariacji na temat każdego ćwiczenia z hantlami

Z wolnymi ciężarami (hantle), masz dostęp do wielu ćwiczeń, które celują w każdą część ciała inaczej, a tym samym pozwalają na większy zakres ruchu niż to, co jest możliwe przy użyciu maszyn lub samych kabli. Na przykład, podczas gdy wyciskanie na maszynie jest skuteczne w bezpośredniej pracy mięśni klatki piersiowej (pectorals), nie pozwala na dużą zmienność w zakresie ruchu w porównaniu do tego, co można zrobić z maszynami.

Omawiany sprzęt jest dostępny w wielu wariantach na stronie internetowej: https://brosport.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =