Samochodem czy rowerem – jak zwiedzić najpiękniejsze zakątki Trójmiasta?

Trójmiasto uważane jest za jeden z najciekawszych regionów turystycznych. Bez wątpienia jest w tym stwierdzeniu sporo racji. Ilość i różnorodność atrakcji potrafi zaskoczyć najbardziej wymagających turystów. Niepodważalnym atutem destynacji jest także infrastruktura rowerowa.

Rowerem przez Trójmiasto

Trójmiasto znane jest nie tylko z wielu zabytków i piaszczystych plaż, ale także rozbudowanej infrastruktury rowerowej. Co więcej, cały czas powstają kolejne szlaki rowerowe, łączące poszczególne dzielnice i miejscowości. Z alternatywy tej korzystają zarówno mieszkańcy, jak i goście, którzy licznie odwiedzają tę część wybrzeża, nie tylko w sezonie letnim. Korzystając z jednośladu w ciągu jednego dnia można zwiedzić Wrzeszcz, Oliwę i gdańską starówkę. Na rowerze można dojechać także do Gdyni i Sopotu, a nawet na Półwysep Helski. Warto nadmienić, że rowerowa wyprawa posiada nie tylko aspekty ekologiczno-zdrowotne. Jednośladem bez problemu można dotrzeć do miejsc, gdzie wjazd autem jest niemożliwy.

Przybywający do Trójmiasta goście wcale nie muszą posiadać własnego roweru – alternatywnym rozwiązaniem są wypożyczalnie, w których można znaleźć zarówno modele klasyczne, jak i nowoczesne – elektryczne. Jeśli interesuje nas dobrze wyposażona wypożyczalnia rowerów Gdańsk jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy optymalną propozycję. Oferowane jednoślady są sprawne technicznie i bezpiecznie, wyposażone w dodatkowe akcesoria, dzięki którym jazda staje się bardziej wygodna i komfortowa. Imponująco prezentuje się także wachlarz ścieżek rowerowych, różniących się długością trasy oraz znajdującymi się w jej obrębie atrakcjami turystycznymi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =