Akcesoria i jedzenie dla konia

Nie od dziś wiadomo, że kupno konia to spory wydatek. Jeśli jednak planujemy taki zakup na poważnie powinniśmy zdawać sobie sprawę, że niezbędne akcesoria, a także samo jedzenie wymagają również dość dużych nakładów.

Jakie są najważniejsze akcesoria, które są niezbędne przy zakupie konia?

Podstawą, jeśli planujemy jazdy konne jest siodło. Bez tego nie osiągniemy odpowiedniej komunikacji z koniem podczas jazdy, ani nie uzyskamy nad nim kontroli. Siodła jednak nigdy nie powinniśmy kupować zanim znajdziemy konia, ponieważ musi ono być do niego odpowiednio dopasowane. Najlepiej, gdy siodło jest szyte na miarę. Jest to inwestycja na długie lata i gwarancja udanych treningów. Zanim założymy siodło, musimy dobrać również czaprak, który chroni zwierzę przed otarciami, urazami oraz chłonie pot.

Drugi ważny element to ogłowie, bez którego praca z koniem nie jest możliwa. Tutaj również musimy skupić się na odpowiednim dopasowaniu do konia, a także na jakości oraz wytrzymałości sprzętu. Do prowadzenia oraz przywiązywania konia np. w czasie zabiegów pielęgnacyjnych niezbędne będą kantar i uwiąz. Nie możemy zapominać również o samych przyrządach do pielęgnacji, a przede wszystkim szczotce.

Od momentu, w którym kupimy konia musimy zadbać również o jego jedzenie. Konie wymagają co najmniej trzykrotnego karmienia w ciągu dnia. Pora jedzenia powinna być stała, a pasza jak najlepszej jakości. Nie możemy zapominać również o suplementacji. Tutaj bardzo polecane są st hippolyt knoblizem, czyli czosnek w granulacie dla koni. Bardzo dobrym sposobem na uzupełnienie niedoborów jest również podanie st hippolyt hesta mix müsli.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 16 =