Polecamy

Turystyka alternatywna – do ciepłych krajów własną łodzią

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas ma swoje podróżnicze marzenia. Dla jednych jest to pobyt w tropikach, dla drugich rejs przez szerokie wody, a dla jeszcze innych zwiedzanie najciekawszych zabytków i miast. Niestety często plany te pozostają w sferze marzeń. Najczęstszym argumentem na brak ich realizacji są zbyt wysokie koszty przedsięwzięcia. Czy jest to jednak przeszkoda nie do pokonania?

Wybór nieoczywistych rozwiązań kluczem do sukcesu

Warto myśleć niestandardowo i wymykać się podróżniczym trendom. Dzięki takim zabiegom można zorganizować podróż marzeń dość niewielkim nadkładem. Rewelacyjną opcją jest czarter łodzi. Poprzez wybór takiego środka transportu już samo poruszanie się między kolejnymi punktami wycieczki jest wspaniałą zabawą. Dodatkowo istnieje możliwość zawijania do kolejnych portów i zwiedzania nadmorskich miejscowości. Łódź zbliża ludzi poprzez konieczność wspólnego przebywania na niewielkiej powierzchni pokładowej i uczy pracy w zespole. Na taką wyprawę warto więc zwerbować zgraną ekipę, z którą będziemy się czuli bezpiecznie i swobodnie. Na łódź warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania, które ochronią przed wiatrem, konieczny sprzęt, taki jak nóż i liny, a także pontony wędkarskie. Mogą się one przydać w najmniej oczekiwanym momencie.

Gdzie popłynąć?

Jeśli zależy nam na braku tłumów i na w miarę niskich cenach, należy wybrać się w rejs poza sezonem. Genialnym rozwiązaniem jest udanie się do tropików w okresie zimowym. Temperatura i tak będzie utrzymywała się tam w granicach 20-25 stopni Celsjusza, tak jak podczas umiarkowanego lata w Polsce. Brak podróżujących sprawi, że będziemy mogli cieszyć się błogim spokojem i naprawdę wypocząć. Należy jednak pamiętać, że podstawą udanej wyprawy jest dobrze wyposażona łódź.

W odpowiedni sprzęt można zaopatrzyć się w specjalistycznych sklepach, takich jak: https://www.szopeneria.pl/pl/c/Lodzie-wioslowe-wedkarskie/68.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie koszule męskie zawsze są modne?
Jakie koszule męskie zawsze są modne?
Koszula męska to podstawa mody męskiej. Można ją nosić o każdej porze roku, o każdej porze dnia i przy każdej […]
Czym jest reklama ambientowa?
Czym jest reklama ambientowa?
Reklama ambientowa to rodzaj marketingu, który jest niestandardowy i ma na celu przede wszystkim zaskoczyć odbiorców. Takie działania mają charakter […]
Odzież termoaktywna – nie tylko dla zawodowych sportowców
Odzież termoaktywna – nie tylko dla zawodowych sportowców
Uprawianie sportu jesienią i zimą jest możliwe, jednak wymaga odpowiedniego ubioru. Zakładana wówczas bielizna powinna być termoaktywna, co umożliwi nawet […]
Ostatnie wpisy