Polecamy

Lekcje wf-u, a zachowanie bezpieczeństwa dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wychowanie fizyczne w szkołach jest bardzo ważnym przedmiotem, który nie powinien być wykluczony, zastępując go np. inną lekcją, choć równie ważną. Dziecko powinno mieć dostęp do sali sportowej i zawsze być pod okiem nauczyciela prowadzącego zajęcia. Sprzęt musi być często sprawdzany i wszelkie usterki od razu naprawiane.

Stan techniczny urządzeń do ćwiczeń

Dzieci lubią najbardziej ćwiczyć przy drabinkach i są one w każdej sali gimnastycznej. Lekcje wychowania fizycznego bywają dla uczniów niesłychanie ciekawe, gdy mogą próbować swoich sił i umiejętności przy tego typu sprzęcie. Czerpią z tego dużo radości i nabierają tężyzny oraz sprawności fizycznej.

Nowoczesne drabinki służą do znacznie większej ilości wykonywanych na nich figur, aniżeli te tradycyjne. Mają sporo ciekawych nowych funkcji, stanowiących cały zestaw dodatkowego sprzętu. Aby zachować bezpieczeństwo dziecka, ważnym elementem jest kładzenie przy drabince materaca i dbanie o prawidłowe wykonanie przez dziecko ćwiczenia.

Musimy również zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary drabinek gimnastycznych. Chodzi tu nie tylko o ich wysokość, ale również o siłę naporu, jaką są one  w stanie wytrzymać. Montując drabinki z uchwytami do podciągania i zwisania oraz wykonywania różnych ewolucji przy drabinkach, musimy mieć pewność, czy dany rodzaj drabinki wytrzyma szarpnięcia i wagę dziecka.

W szkole ćwiczą uczniowie z różną wagą ciała i drabinki muszą być uniwersalne. Wiele ćwiczeń demonstruje nauczyciel, dlatego w sali gimnastycznej najlepiej jest zamontować drabinki takie jak https://drabinki-gimnastyczne.com.pl/23-drabinki-z-zestawem-dla-dzieci, dostosowane pod wagę dorosłego człowieka. Jeżeli chcemy zamontować drabinkę gimnastyczną w pokoju dziecka, mierzymy wysokość ściany i kupujemy drabinkę kończącą się 20 cm poniżej sufitu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można zrobić, aby procesy produkcyjne w zakładach pracy przebiegały sprawniej?
Co można zrobić, aby procesy produkcyjne w zakładach pracy przebiegały sprawniej?
Wiele osób zajmujących się produkcją pracuje w środowiskach, które nie ułatwiają bycia efektywnym. Pracochłonne procesy, długie zmiany i inne czynniki […]
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?
Każda kobieta przeżywa w swoim życiu przynajmniej kilka wyjątkowych i niepowtarzalnych momentów. Jednym z nich jest z pewnością ślub, z […]
Jakie dodatki do mieszkania w stylu skandynawskim można wybrać na prezent?
Jakie dodatki do mieszkania w stylu skandynawskim można wybrać na prezent?
Przez ostatnie lata styl skandynawski zyskał rzeszę fanów, a ich liczba stale się powiększa. Nic dziwnego – wnętrza urządzone w […]
Ostatnie wpisy