Polecamy

Szkolenie spadochronowe – jak przebiega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolenie spadochronowe jest najważniejszą częścią skydivingu i jest niezbędne dla każdego, kto chce wyskoczyć z samolotu.

Szkolenie spadochronowe nie jest czymś, co można zrobić na własną rękę. Musisz być przeszkolony i nadzorowany przez eksperta.

Szkolenie spadochronowe dzieli się na trzy części: szkoła naziemna, samodzielny lot po linie statycznej i swobodne spadanie. Dwie pierwsze odbywają się w sali wykładowej, a ostatnia w samolocie.

Szkoła naziemna

Pierwszym etapem szkolenia spadochronowego jest szkoła naziemna. To tutaj uczysz się całej teorii związanej ze spadochroniarstwem i jak używać spadochronu. Uczysz się również jak działają rzeczy w powietrzu, takie jak manewry i pozycja ciała podczas skoków. Niektóre szkoły oferują dodatkowe kursy po tym etapie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spadochronach lub technikach skydivingu.

Static Line Solo

Static line solo to moment, w którym wykonujesz swój pierwszy skok z samolotu przy użyciu statycznej linki, która otwiera dla Ciebie spadochron automatycznie po osiągnięciu pewnej wysokości. Nie masz nad tym żadnej kontroli, ale daje ci to czas na przyzwyczajenie się do skakania z samolotu przed pierwszym skokiem z wolnego spadania w dalszej części kursu. W niektórych przypadkach kursanci, którzy ukończą ten etap, od razu przystępują do pierwszego skoku z wolnej wysokości.

Jeśli chcesz się podjąć takiego wyzwania, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://www.skydive-wroclaw.com/szkolenia-spadochronowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki do brody?
Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki do brody?
Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody, część z nich nie wie jednak jak o nią dbać, by wyglądała […]
Które łożyska najlepiej sprawdzą się w silnikach i przekładniach?
Które łożyska najlepiej sprawdzą się w silnikach i przekładniach?
W układach napędowych złożonych z silników i przekładni stosowanych jest wiele części, które umożliwiają ruch poszczególnych elementów, a w konsekwencji […]
Jak w bezpieczny sposób zmodyfikować swoje auto, aby zmienić jego wygląd i zwiększyć osiągi?
Jak w bezpieczny sposób zmodyfikować swoje auto, aby zmienić jego wygląd i zwiększyć osiągi?
Jest wiele sposobów na ulepszenie swojego samochodu. Jednym z nich jest obniżenie zawieszenia. Może to zmienić walory wizualne pojazdu. Najważniejsze […]
Ostatnie wpisy