Szkolenie spadochronowe – jak przebiega?

Szkolenie spadochronowe jest najważniejszą częścią skydivingu i jest niezbędne dla każdego, kto chce wyskoczyć z samolotu.

Szkolenie spadochronowe nie jest czymś, co można zrobić na własną rękę. Musisz być przeszkolony i nadzorowany przez eksperta.

Szkolenie spadochronowe dzieli się na trzy części: szkoła naziemna, samodzielny lot po linie statycznej i swobodne spadanie. Dwie pierwsze odbywają się w sali wykładowej, a ostatnia w samolocie.

Szkoła naziemna

Pierwszym etapem szkolenia spadochronowego jest szkoła naziemna. To tutaj uczysz się całej teorii związanej ze spadochroniarstwem i jak używać spadochronu. Uczysz się również jak działają rzeczy w powietrzu, takie jak manewry i pozycja ciała podczas skoków. Niektóre szkoły oferują dodatkowe kursy po tym etapie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spadochronach lub technikach skydivingu.

Static Line Solo

Static line solo to moment, w którym wykonujesz swój pierwszy skok z samolotu przy użyciu statycznej linki, która otwiera dla Ciebie spadochron automatycznie po osiągnięciu pewnej wysokości. Nie masz nad tym żadnej kontroli, ale daje ci to czas na przyzwyczajenie się do skakania z samolotu przed pierwszym skokiem z wolnego spadania w dalszej części kursu. W niektórych przypadkach kursanci, którzy ukończą ten etap, od razu przystępują do pierwszego skoku z wolnej wysokości.

Jeśli chcesz się podjąć takiego wyzwania, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://www.skydive-wroclaw.com/szkolenia-spadochronowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + pięć =