Polecamy

Czym zajmuje się ortodonta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ortodonci są dentystami, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu dzieci i dorosłych z krzywymi zębami lub innymi wadami zgryzu.

Ortodonci posiadają rozległe szkolenie w zakresie diagnozowania, zapobiegania i leczenia problemów stomatologicznych, takich jak próchnica, choroby dziąseł i wady zgryzu (nieprawidłowe ustawienie zębów). Mogą również wykonywać zabiegi chirurgiczne w celu skorygowania drobnych problemów ze szczęką.

Istnieją dwa rodzaje leczenia ortodontycznego:

Aparaty stałe 

Obejmują one przezroczyste lub metalowe zamki przyklejone do przedniej powierzchni każdego zęba w celu przesunięcia go do właściwej pozycji. Aparat ortodontyczny (zwany również „trakcją”) może być stosowany na tylnych zębach, jeśli trzeba je przesunąć do przodu lub jeśli występują między nimi przerwy.

Aparaty ruchome 

Są to przezroczyste plastikowe aparaty, które nakłada się na tylne zęby. Wykorzystują one siłę nacisku, aby przesunąć zęby do właściwego ustawienia, bez użycia metalowych drutów osadzonych w dziąsłach, które można zobaczyć w aparatach stałych.

Skąd masz wiedzieć, czy potrzebujesz aparatu ortodontycznego?

Aparat ortodontyczny stosuje się w celu wyrównania zębów, które przesunęły się z pozycji lub w celu skorygowania nadgryzu lub podgryzu (gdzie górne i dolne zęby nie spotykają się z przodu). Aparat może być również stosowany w celu skorygowania zębów, które wystają na zewnątrz, wystają do wewnątrz lub wyglądają krzywo podczas uśmiechu. Leczenie ortodontyczne może również leczyć problemy związane ze stawem skroniowo-żuchwowym spowodowane nieprawidłowym zgryzem.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z takich usług, to ortodonta Koszalin, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Baldachim nad łóżeczko – jakie ma zalety?
Baldachim nad łóżeczko – jakie ma zalety?
Kiedy wchodzisz do pokoju nowego dziecka, pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok jest łóżeczko. Łóżeczko jest ważnym elementem każdego pokoju dziecięcego. […]
Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?
Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?
Zajęcia plastyczne, teatralne, czy sportowe to dla dzieci doskonały sposób na poznanie nowych form spędzania wolnego czasu. Takie warsztaty, czy […]
Czym ogrzewać dom?
Czym ogrzewać dom?
Budując dom musimy zdecydować gdzie mają być ściany, z której strony mają być okna. Myślimy gdzie będzie kuchnia, łazienka sypialnia […]
Ostatnie wpisy