Aloesowy krem do ciała – jakie ma zalety?

Aloes jest rośliną używaną od tysięcy lat, a jego właściwości lecznicze znane są od tysiącleci. Starożytni Egipcjanie używali aloesu do różnych celów leczniczych, stosowali go również Grecy i Rzymianie.

Liście aloesu są wykorzystywane jako lek oraz do celów kosmetycznych. Aloes zawiera aloinę, która odpowiada za niektóre z jego właściwości leczniczych.

Aloes do ciała to doskonały środek nawilżający, który poprawia wygląd skóry i sprawia, że staje się ona bardziej miękka i gładka. Jest również skuteczny w łagodzeniu oparzeń słonecznych i innych drobnych podrażnień skóry, takich jak ukąszenia robaków lub wysypki z trującego bluszczu.

Aloesowy krem do ciała zawiera wiele witamin i minerałów, które wspierają zdrową skórę, w tym:

Witamina C 

Silny antyoksydant, który chroni komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki; pomaga naprawić uszkodzone komórki skóry; zwiększa produkcję kolagenu; poprawia krążenie; zwalcza stany zapalne; zmniejsza zaczerwienienia spowodowane przez trądzik; stymuluje produkcję kolagenu; zmniejsza rozstępy; leczy rany.

Witamina E 

Silny przeciwutleniacz, który chroni komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki; pomaga naprawić uszkodzone komórki skóry; zwiększa produkcję kolagenu; poprawia krążenie; zwalcza stany zapalne; zmniejsza zaczerwienienia spowodowane przez trądzik; stymuluje produkcję kolagenu; zmniejsza rozstępy, leczy rany, łagodzi oparzenia słoneczne (tylko do stosowania miejscowego).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + siedem =