Alternatywy dla kubka menstruacyjnego

Kubeczki menstruacyjne pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno i już zdobyły swoje grono fanek. Występują w kilku rozmiarach, wymagają rzadszego zmieniania w porównaniu do tradycyjnych podpasek i tamponów, są przyjazne dla środowiska, a przy tym w dłuższej perspektywie pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy, trudno się więc dziwić, że są tak popularne. Jednak nie zawsze i nie dla każdego kubeczek menstruacyjny będzie najlepszym rozwiązaniem – chociażby długi pobyt w miejscu, gdzie warunki higieniczne mogą utrudnić wyjęcie, wyczyszczenie i ponowną aplikację kubka sprawia, że dla własnej wygody ma się ochotę wrócić do zwykłych podpasek czy tamponów.

Na szczęście i na to już jest sposób. Jeśli środowisko jest dla nas ważne, to możemy zdecydować się na podpaski ekologiczne, dostępne coraz powszechniej. Materiałowe, z warstwą chłonną i nieprzemakalnym spodem są wielorazowego użytku i wymagają regularnego prania, ale znajdziemy także jednorazowe podpaski biodegradowalne, które przy okazji nie zawierają substancji drażniących skórę.

Higiena podczas menstruacji – zdrowie i wygoda są najważniejsze!

Menstruacja to dla wielu kobiet trudny czas. Pogorszone samopoczucie połączone z bólami skurczowymi i obfitym krwawieniem potrafi nieźle dać w kość, dlatego dobrze jest w tym czasie wybierać artykuły higieniczne, które będą dla nas najwygodniejsze. Oczywiście dbanie o środowisko jest ważne, a zużyte podpaski, wkładki i tampony piętrzą się już teraz na wysypiskach śmieci, ale to nie oznacza, że musimy z nich całkiem zrezygnować. Możemy ograniczyć produkowane przez siebie śmieci, decydując się po prostu na podpaski i tampony z naturalnych tworzyw. Ekologiczne tampony, pozbawione silnych substancji chemicznych (a więc i bezpieczniejsze dla zdrowia), dostaniemy na przykład tu: https://gentleday.pl/produkty/tampony, nie musimy więc drastycznie zmieniać swoich przyzwyczajeń, by żyć bardziej ekologicznie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + dwanaście =