Polecamy

Jak pozbyć się zniszczonego i starego samochodu – czyli złomowanie aut

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy samochód kiedyś dobiegnie końca swojego żywota. Jeśli nie jest to pojazd klasyczny, warty odbudowy i odrestaurowania, skończy na złomowisku. Nie jest to miłe dla jego ostatniego właściciela, ale potwierdza tylko fakt, że do aut nie należy się zbytnio przyzwyczajać. Sprawdzamy, w jaki sposób pozbyć się samochodu, który nie nadaje się już ani do dalszej eksploatacji, ani do sprzedania.

Szukamy auto-złomu

Dopóki auto figuruje w krajowym rejestrze pojazdów, musi mieć przez cały czas ważną polisę OC. Dopiero wyrejestrowanie znosi ten obowiązek. By możliwe było usunięcie samochodu z ewidencji, konieczne jest oddanie go do uprawnionej stacji demontażu pojazdów. Czasami nazywane są one stacjami kasacji, albo po prostu skupem aut używanych. Złomowanie samochodów w Szczecinie prowadzone jest przez mnóstwo różnych firm. Ich listę bez problemu znajdziemy w sieci, możemy też skorzystać z lokalnych gazet.

Najlepsza cena

Gdy samochód wyruszy w swoją ostatnią drogę, zostanie nam jeszcze po nim kilkaset złotych, które musi wypłacić firma złomująca. Nie są to wielkie pieniądze, ale pozwolą nam zapewne dołożyć do zakupu lepszego, nowego auta, albo wybrać wyższą wersję wyposażenia. Różne firmy zaproponują nam odmienne ceny, dlatego warto najpierw zadzwonić do kilku i zapytać ile są w stanie nam zaoferować. Na przykład Car-Gryf Auto Kurek bez problemu poda nam orientacyjną kwotę przez telefon. Wystarczy tylko, że podamy model auta i podstawowe informacje na jego temat. Pamiętajmy, że otrzymamy więcej gotówki, jeśli auto dojedzie na złomowisko o własnych siłach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje materiałów izolacyjnych
Rodzaje materiałów izolacyjnych
Z pewnością każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że dobrze zaizolowany dom będzie energooszczędny. Szczególnie dla osób, które posiadają duże przestrzenie […]
Jakie są największe trudności w logistyce?
Jakie są największe trudności w logistyce?
To pytanie, które może zadać sobie zarówno nowicjusz , jak i ktoś, kto jest w tej dziedzinie od lat. Jest […]
Kroje sukienek optycznie wydłużające sylwetkę
Kroje sukienek optycznie wydłużające sylwetkę
Kobiety o niskim wzroście mogą wyglądać równie elegancko  i szykownie jak wysokie modelki. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie fasony i wzory […]
Ostatnie wpisy