W przypadku jakich dolegliwości warto się udać do fizjoterapeuty?

Fizjoterapeuta jest to osoba, która ma ukończone studia medyczne na kierunku fizjoterapii oraz posiada prawo do wykonywania zawodu i świadczenia usług medycznych. Poprzez zastosowanie odpowiednich metod pracy, pomaga pacjentom w przywróceniu utraconych funkcji ruchu lub też w utrzymaniu sprawności fizycznej. Przyjrzyjmy się, w przypadku jakich dolegliwości warto skorzystać z jego usług.

Nie tylko poważne dolegliwości

Do fizjoterapeuty powinna udać się każda osoba, która ma różne problemy z narządami ruchu: od pierwszych, czasem niepozornych dolegliwości bólowych, po takie, które występują nieprzerwanie przez długi okres. Wielu pacjentów bagatelizuje pierwsze objawy, uważając, że to jednorazowa sytuacja. Niestety, czasem okazuje się, że ból, który był odczuwalny nawet kilka lat wcześniej, może być przyczyną obecnych dolegliwości i problemów zdrowotnych. Wczesne rozpoznanie może pomóc w uniknięciu pewnych schorzeń w przyszłości.

Z usług fizjoterapeuty szczególnie powinny skorzystać osoby, które zauważają u siebie problemu ze stawami, m.in.: bóle barków, nadgarstków, łokci, kolan, stóp lub bioder. Przewlekłe bóle kręgosłupa w różnych odcinkach: lędźwiowo- krzyżowym, piersiowym, szyjnym, które występują podczas codziennych czynności, to również sygnał, że należy jak najszybciej odwiedzić specjalistę. Również dla kobiet, które odczuwają dolegliwości po porodzie niezbędna może się okazać fizjoterapia Warszawa Tarchomin, gdzie znajdują się placówki oferujące pomoc przy rozstępie mięśni brzucha, czy pielęgnacji blizny po cięciu cesarskim służą pomocą przy powrocie do sprawności fizycznej sprzed ciąży.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 13 =