Polecamy

Jak dobrze zaprojektować funkcjonalne biuro?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pięknie urządzone biuro to nie tylko wizytówka firmy; ma również wpływ na komfort pracy i podejście pracowników. W związku z tym, rozplanowując przestrzeń biurową, trzeba uwzględnić różne funkcje, jakie ma ona spełniać. Wygląd powierzchni biurowej w dużej mierze zależy od specyfiki prowadzonej działalności. Nie ma jednej uniwersalnej metody, mówiącej jak zaprojektować idealne biuro.

Gabinety czy open space?

Jeśli praca wymaga dużego skupienia lub jest związana z poufnymi informacjami, wskazane jest, aby przynajmniej część biura była podzielna na gabinety. Z kolei open space lepiej sprawdzi się tam, gdzie konieczna jest szybka wymiana informacji i praca zespołowa. Urządzając go, należy pamiętać, żeby aranżacja była elastyczna i możliwa do modyfikowania w zależności od bieżących potrzeb. Należy dobrze przemyśleć aranżację pomieszczeń wspólnych, takich jak przestrzeń socjalna, w której projektowaniu odchodzi się od modelu tradycyjnej kuchni z czajnikiem i kuchenką mikrofalową na rzecz nowoczesnej i dobrze przemyślanej przestrzeni do wypoczynku, nierzadko z grami planszowymi czy biblioteczką.

Jakie meble?

Kiedy wiadomo już, jaka jest koncepcja, trzeba zadbać o piękne meble biurowe. Właśnie one tworzą ostateczny wygląd aranżacji. Warto zastanowić się, jaka stylistyka najlepiej odpowiadać będzie profilowi działalności. Motywy pasujące wizualnie do pracowni architektonicznej, niekoniecznie sprawdzi się w biurze księgowym. Nie tylko dlatego, że może rozpraszać pracowników, ale też z uwagi na fakt, że klient ma już swoje oczekiwania i wizję tego, jak powinni się prezentować przedstawiciele konkretnych zawodów.

Jednak wygląd mebli jest tylko ich dodatkową cechą. Najważniejsze jest to, by były wygodne i funkcjonalne. Dlatego warto zapoznać się z ofertą mebli ergonomicznych. Takie meble to optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorcy dbającego o swoich pracowników, którzy przecież spędzają w biurze 1/3 doby. Zapewniają one dłuższe utrzymanie uwagi i skupienie na pracy i pozwalają dopasować stanowisko pracy do pracownika. Ciekawym rozwiązaniem są między innymi biurka z regulowaną wysokością blatu. Ponadto, meble powinny być wykonane z trwałych materiałów dobrej jakości.

Meble ergonomiczne powinny znaleźć się nie tylko przy stanowiskach pracy, ale też na przykład w salkach konferencyjnych. Wygodne, ergonomiczne krzesła pomogą skoncentrować się w trakcie długiego spotkania. Przy tym istotne jest, że taki mebel może być ważnym elementem wystroju wnętrza, czego przykładem jest krzesło Profim Xenon. Nowoczesny kształt i żywy kolor tapicerki sprawią, że mebel będzie stanowił mocną dominantę wystroju, wokół której można budować całą nowoczesną i profesjonalną stylizację pomieszczenia.

Głos pracowników

Aranżacja biura jest istotna dla komfortu i wydajności pracy i przy jej planowaniu powinien zostać uwzględniony głos pracowników. Nie ulega wątpliwości, że w nowoczesnym, funkcjonalnie zaprojektowanym biurze zwyczajnie pracuje się lepiej. Nie bez znaczenia jest to, że pracownicy, których zdanie uwzględniono będą czuli się bardziej związani ze swoim miejscem pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie atrakcje turystyczne w większych miastach możemy wymienić?
Jakie atrakcje turystyczne w większych miastach możemy wymienić?
Podczas podróży jest wiele rzeczy do zobaczenia. Istnieją muzea, parki i zabytki, które mogą cieszyć każdego. Istnieją jednak również atrakcje, […]
Jak oduczyć psa łapczywego jedzenia?
Jak oduczyć psa łapczywego jedzenia?
Zbyt łapczywe jedzenie może wpływać bardzo niekorzystnie na układ trawienny psa. Podczas szybkiego chwytania pokarmu oprócz niego do żołądka trafia […]
Jakie kosmetyki stosować, aby mieć piękne i długie paznokcie?
Jakie kosmetyki stosować, aby mieć piękne i długie paznokcie?
Długie i piękne paznokcie oraz wypielęgnowane dłonie są marzeniem niejednej kobiety. Trudno jest jednak zapuścić zdrową płytkę, jeśli na co […]
Ostatnie wpisy