Polecamy

Zalety rolet okiennych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety już od długiego czasu są równie popularnym sposobem na zasłanianie okien jak zasłony czy żaluzje. Co je wyróżnia z tej grupy?

Przyczyny zasłużonej popularności

Zwinięta roleta jest praktycznie niewidoczna co sprawia, że doskonale sprawdza się w przypadku wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Jednocześnie na rynku dostępne są przeróżne warianty kolorystyczne, dzięki czemu może również stanowić dodatek do wystroju równie dobry jak zasłona, za to bardziej praktyczny, ponieważ na jej powierzchni zbiera się mniej kurzu i roztoczy.

Dodatkowo rolety z prowadnicami, dzięki montażowi nieco różniącym się od tradycyjnej rolety wiszącej, umożliwiają dokładne zakrycie okna i jednocześnie chronią brzeg materiału przed strzępieniem. Dla osób ceniących sobie ciemność dobrym wyborem będzie wariant dzień-noc, który pozwala na całkowite odcięcie dopływu światła słonecznego czy też pochodzącego ze sztucznego oświetlenia.

Dobór rolet

Przed zakupem warto zastanowić się nad rodzajem rolet do pomieszczenia. Dzień-noc zapewnią całkowitą ciemność, ale również sprawią, że ocenienie godziny po dochodzącym z zewnątrz świetle będzie niemożliwe, dla jednych będzie to niesamowity plus, dla innych minus. Kolor nie stanowi problemu, ponieważ wybór jest ogromny.

Montaż większości modeli również jest łatwy i nie wymaga jakiegokolwiek uszkadzania ramy okiennej. Przy zakupach należy pamiętać, że aby roleta spełniała swoje zadanie szerokość materiału musi być 2-3 cm większa od szerokości szyby, tak aby delikatnie zachodziła na ramę okienną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobór oprawek – mały poradnik dla okularników
Dobór oprawek – mały poradnik dla okularników
Znalezienie idealnych oprawek nie jest prostą sprawą. Aby ułatwić sobie to zadanie, najlepiej przez chwilę zastanowić się, jaki efekt wizualny […]
Wsparcie księgowe i doradztwo podatkowe – jakie są korzyści?
Wsparcie księgowe i doradztwo podatkowe – jakie są korzyści?
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków, nie tylko w zakresie księgowości i podatków. Jesteśmy tu po to, by […]
Przyczyny brzydkiego zapachu z wentylatora klimatyzacji
Przyczyny brzydkiego zapachu z wentylatora klimatyzacji
Klimatyzatory to już w zasadzie niezbędny element w biurach, samochodach czy sklepach. Pomagają wentylować pomieszczenia oraz regulować temperaturę, zapewniając komfort […]
Ostatnie wpisy