Dlaczego Twój dom potrzebuje izolacji termicznej?

Izolacja pomaga utrzymać komfort w domu, zatrzymując ciepło przed ucieczką przez ściany, sufity i podłogi. Może również zapobiec infiltracji powietrza z zewnątrz i zmniejszyć hałas z wewnątrz, co może sprawić, że dom będzie bardziej energooszczędny i poprawi zdrowie Twojej rodziny.

Ciepło, ekonomicznie, cicho

Dobrze przygotowana izolacja może pomóc obniżyć rachunki za ogrzewanie, utrzymując dom w cieple zimą i chłodzie latem, nie zużywając tyle energii, ile potrzeba, gdy nie jest właściwie zainstalowana lub utrzymywana.

Istnieją dwa główne rodzaje izolacji stosowane w domach: termiczna i akustyczna. Izolacja termiczna utrzymuje ciepło https://thermowhite.info/izolacja-termiczna/ na zewnątrz w zimie i zapobiega jego ucieczce do pomieszczenia w lecie. Izolacja akustyczna zmniejsza przenoszenie dźwięków między pomieszczeniami, zwłaszcza gdy oddzielają je twarde powierzchnie, takie jak ściany czy sufity.

Najskuteczniejszą formą izolacji termicznej są sztywne płyty lub listwy z pianki wykonane z polistyrenu ekspandowanego (EPS) lub polistyrenu ekstrudowanego (XPS).

Masz wybór

Istnieje kilka różnych rodzajów izolacji:

Włókno szklane – Ten rodzaj izolacji jest wykonany z włókien celulozowych, które są sprasowane razem z klejem, a następnie natryskiwane w procesie natrysku z użyciem powietrza, aby stworzyć gęsty materiał przypominający koc. Jest ona często używana jako luźne wypełnienie na strychach lub w przestrzeniach pełzających, gdzie wypełnia wszelkie szczeliny i zapobiega przenikaniu powietrza do domu.

Celuloza – Celuloza składa się z gazet pochodzących z recyklingu, które przed wdmuchnięciem do pomieszczeń na poddaszu lub wnęk ściennych zostały poddane działaniu środków zmniejszających palność oraz kwasu bornego, lub formaldehydu (w zależności od producenta).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =