Polecamy

Dlaczego Twój dom potrzebuje izolacji termicznej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja pomaga utrzymać komfort w domu, zatrzymując ciepło przed ucieczką przez ściany, sufity i podłogi. Może również zapobiec infiltracji powietrza z zewnątrz i zmniejszyć hałas z wewnątrz, co może sprawić, że dom będzie bardziej energooszczędny i poprawi zdrowie Twojej rodziny.

Ciepło, ekonomicznie, cicho

Dobrze przygotowana izolacja może pomóc obniżyć rachunki za ogrzewanie, utrzymując dom w cieple zimą i chłodzie latem, nie zużywając tyle energii, ile potrzeba, gdy nie jest właściwie zainstalowana lub utrzymywana.

Istnieją dwa główne rodzaje izolacji stosowane w domach: termiczna i akustyczna. Izolacja termiczna utrzymuje ciepło https://thermowhite.info/izolacja-termiczna/ na zewnątrz w zimie i zapobiega jego ucieczce do pomieszczenia w lecie. Izolacja akustyczna zmniejsza przenoszenie dźwięków między pomieszczeniami, zwłaszcza gdy oddzielają je twarde powierzchnie, takie jak ściany czy sufity.

Najskuteczniejszą formą izolacji termicznej są sztywne płyty lub listwy z pianki wykonane z polistyrenu ekspandowanego (EPS) lub polistyrenu ekstrudowanego (XPS).

Masz wybór

Istnieje kilka różnych rodzajów izolacji:

Włókno szklane – Ten rodzaj izolacji jest wykonany z włókien celulozowych, które są sprasowane razem z klejem, a następnie natryskiwane w procesie natrysku z użyciem powietrza, aby stworzyć gęsty materiał przypominający koc. Jest ona często używana jako luźne wypełnienie na strychach lub w przestrzeniach pełzających, gdzie wypełnia wszelkie szczeliny i zapobiega przenikaniu powietrza do domu.

Celuloza – Celuloza składa się z gazet pochodzących z recyklingu, które przed wdmuchnięciem do pomieszczeń na poddaszu lub wnęk ściennych zostały poddane działaniu środków zmniejszających palność oraz kwasu bornego, lub formaldehydu (w zależności od producenta).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Części odkurzacza, które najczęściej należy wymieniać
Części odkurzacza, które najczęściej należy wymieniać
Odkurzacz jest bez wątpienia jednym z najbardziej przydatnych urządzeń domowych. To dzięki niemu porządki przebiegają zdecydowanie szybciej i efektywniej. Jednak […]
Na czym polega spoinowanie płyt gipsowych?
Na czym polega spoinowanie płyt gipsowych?
Spoinowanie płyt kartonowo gipsowych to bardzo ważny punkt wykonywania suchej zabudowy. Polega ono na połączeniu położonych obok siebie płyt, w […]
Jak zapewnić sobie odpowiedni wypoczynek w ogrodzie?
Jak zapewnić sobie odpowiedni wypoczynek w ogrodzie?
Ogród może być wspaniałym miejscem do wypoczynku, zwłaszcza jeśli zadbamy o jego odpowiednie wyposażenie. Gdy wysokie temperatury w okresie letnim […]
Ostatnie wpisy