Do czego służy cegła klinkierowa?

Cegła klinkierowa to w pełni naturalny produkt na który składa się mieszanina piasku i gliny. Wypalana w temperaturze 1000ºC charakteryzuje się wytrzymałością na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo wyróżnia się niezwykłymi walorami natury estetycznej, dlatego cieszy się dużą popularnością na rynku budowlanym. Gdzie się najlepiej sprawdzi?

Zewnętrzna elewacja

Dzięki swoim doskonałym właściwościom do których zalicza się między innymi trwałość, termoizolację i łatwość w utrzymaniu czystości, klinkier znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Najczęściej wykorzystuje się go do wykończenia komina i elewacji zewnętrznej zarówno w prestiżowych budynkach takich jak banki czy nowoczesne biurowce, jak i w prywatnych domach rodzinnych.

Ta dostępna na https://mikulska.pl/2,cegla-klinkierowa-maszynowa może być elementem dekoracyjnym wokół ramy okiennej lub pokrywać cały budynek. Niemniej to nie jedyne zastosowanie tej cegły. To również doskonały budulec do wykończenia tarasów, schodów zewnętrznych, ogrodzenia, podjazdów, altanek czy alejek w ogrodzie.

Klinkier wewnątrz domu  

Cegła klinkierowa to uniwersalny materiał budowlany, który może być także wykorzystany wewnątrz pomieszczenia. Szeroki wachlarz kolorystyczny, mnogość dostępnych kształtów, faktury i rozmiarów np. w sklepie Mikulska sprawia, że cegła klinkierowa sprawdza się w zasadzie w każdym stylu – od rustykalnego po nowoczesny. To nietuzinkowy i oryginalny sposób na aranżację wnętrz. Warto rozważyć jego wykorzystanie przy budowie kominka, jako że klinkier doskonale radzi sobie z wysoką temperaturą panującą wewnątrz paleniska, zachowując jednocześnie walory estetyczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + jeden =