Typy basenów

Właściciele ogrodów i działek coraz częściej decydują się na basen, który przydaje się zwłaszcza w okresie letnim, gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura i pragniemy się ochłodzić w czystej wodzie. Tego typu konstrukcję można wybudować samemu lub zaopatrzyć się w gotowe modele. Te ostatnie posiada w swojej ofercie m.in. ten sklep internetowy: https://www.baseny-warszawa.pl/zestawy-intex-c-1_5_23.html. Nad wyborem konkretnego rozwiązania warto się zastanowić nieco dłużej, ponieważ basen ogrodowy jest zazwyczaj inwestycją na lata i powinien w pełni zaspokajać nasze potrzeby. 

Wiele ciekawych opcji do wyboru

Najdroższa i wymagająca najwięcej wysiłku jest budowa tradycyjnego basenu z betonu, który występuje najczęściej w postaci wymurowanej niecki wyłożonej płytkami ceramicznymi, ewentualnie folią z PCW. Musi on być wyposażony w specjalne filtry i pompy, a także regularnie czyszczony za pomocą odpowiednich środków chemicznych. Konieczne jest również jego opróżnienie i szczelne nakrycie przed nadejściem zimy. Osobom lubiącym prostsze rozwiązania zaleca się natomiast nabycie gotowego basenu. Oto dostępne modele

Nadmuchiwane – najtańsze, ale niewielkie i niezbyt trwałe. Ich największą zaletą jest łatwość w użytkowaniu, wystarczy je bowiem nadmuchać i wypełnić wodą, a po sezonie spuścić powietrze, zwinąć i schować do garażu. Doskonałe do zabawy dla dzieci.

Rozporowe – dosyć wytrzymałe i funkcjonalne, a na dodatek szybkie w montażu i stabilne. Występują nawet w większych rozmiarach, więc z powodzeniem pomieszczą kilka osób i więcej.

Stelażowe – najlepsze pod względem wytrzymałości, gdyż najczęściej są wykonane z galwanizowanego metalu, odpornego na niekorzystne czynniki pogodowe (nie rdzewieje). Dzięki wyjątkowo solidnej konstrukcji osiągają spore rozmiary, więc w typowym basenie ogrodowym stelażowym zmieści się nawet kilkanaście osób (znakomite dla dużych rodzin). Pamiętajmy jednak, że nie są to konstrukcje zbyt mobilne i wymagają sporej powierzchni w ogrodzie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =