Trzy proste sposoby, na odświeżenie wizerunku Twojego ogrodu!

Ile razy patrzyłeś na swój ogród i myślałeś: „Muszę coś z tym zrobić”? Chyba najwyższa pora ruszyć do działania i nadać przytulnego charakteru, naszemu zakątkowi na ziemi!

To nie zawsze wiąże się z wydatkami

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie tego, co mamy i przeanalizowanie, czy można to np. przekonfigurować, aby poprawić stylistykę. Czasami wystarczy tylko trochę pomyśleć nad aranżacją lub dodać nowe rośliny, aby wszystko się odżyło na nowo. Jeśli poszukujesz inspiracji proponujemy udać się do Focus Garden, tam znajdziesz wszystko dla ogrodu!

Kierowanie się gustem nie jest złe, Twój ogród, Twoje zasady

Punkt drugi, proponujemy usunięcie roślin, które nie są już obumarły lub stały się zbyt duże. W takim wypadku możesz rozważyć również ich przycięcie, może być to nawet korzystniejsze.

Jeśli już ich nie potrzebujesz, usuń je i zrób miejsce na coś nowego. Niektórzy są minimalistami i preferują niewielkie rośliny, inni pragną amazońskiej dżungli wokoło swojego domostwa, to zależy od Ciebie. W Focus Garden proponujemy dostosować to, co jest, do stanu, który odpowiadać będzie Twojemu gustowi.

Nie wszystkie rośliny pasują do każdego ogrodu

Istotne jest, aby aranżacja była spójna, to bardzo dobrze wpływa na ogólny image Twojego ogrodu. Upewnij się, że wybierasz odmiany roślin, które są odpowiednie do warunków, w których zostaną posadzone i nie będą wymagały zbyt wiele pielęgnacji, aby dobrze się rozwijać.

Jak wspominaliśmy już wcześniej, rośliny w niekorzystnych warunkach obumierają, choćby nie wiadomo jak dobrą opiekę miały. Tym bardziej ich pielęgnacja będzie niemożliwa, jeśli jesteś ogrodnikiem hobbystom. Takie rośliny wymagają ręki profesjonalisty; początkujących mogą one po prostu zniechęcić.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + jedenaście =