Serwer i domena – dlaczego ich wybór jest ważny?

Zakładając stronę internetową, należy zadbać o to, by już od początku wyposażyć się w dobrą domenę. Adres witryny powinien odpowiadać temu, czym zajmuje się dana działalność. Domena bike będzie znakomitym wyborem dla sklepu z rowerami. Dodając do tego nazwę miejscowości, w której znajduje się sklep stacjonarny zyskujemy znakomitą domenę lokalną. Nie tylko będzie łatwa do zapamiętania przez naszych odbiorców, ale także znacznie ułatwi nam pozycjonowanie strony.

Wybierając adres www, powinniśmy więc kierować się kilkoma podstawowymi rzeczami. Najważniejszą z nich jest skojarzenie z naszą działalnością, w czym pomoże odpowiednia końcówka. Możliwość łatwego zapamiętania adresu to kolejny plus. Istotne też, by domena nie była zbyt długa, bo to utrudni klientom jej zapamiętanie.

Szybkość witryny – co pomoże?

W dzisiejszych czasach każda strona internetowa musi działać nienagannie jeśli chodzi o szybkość ładowania się. Pomogą w tym tanie serwery VPS, dzięki którym witryna będzie ładować się błyskawicznie. Takie serwery nie są drogie w wynajmowaniu, a ich dodatkowym atutem jest fakt, że możemy umieścić na nich nawet kilkanaście witryn bez utraty mocy.

Oznacza to, że nasze strony będą działać jednakowo szybko na jednym serwerze, ponieważ zazwyczaj są one wyposażone w parametry gwarantujące wysoką wydajność. Podczas procesu uruchamiania strony internetowej poszukajmy firmy, która zapewnia najlepsze serwery i upewnijmy się, że ich oferta spełnia nasze oczekiwania względem posiadanych witryn.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 4 =