Jak pozbyć się złego nawyku podjadania?

Nawyk podjadania pomiędzy posiłkami często kończy się nadwagą lub otyłością. Jak odmówić sobie kalorycznych przekąsek w ciągu dnia? Podpowiadamy jak skutecznie poradzić sobie z podjadaniem.

Zaplanowany jadłospis

Najlepszym sposobem na pozbycie się złego nawyku podjadanie jest spożywanie kilku regularnych, obfitych posiłków. Muszą się w nich zawierać warzywa i owoce będące źródłem witamin i błonnika. Warto też dostarczać organizmowi odpowiednią ilość tłuszczów nienasyconych, które można zaleźć rybach morskich, orzeszkach lub oleju rzepakowym. Należy pamiętać, że ostatni posiłek powinno się spożywać kilka godzin przed pójściem spać. Aby mieć pewność, że ułożona dieta jest odpowiednia warto skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, dostępnego np. na witrynie http://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/konsultacje-dietetyczne-online/.

Zdrowe zamienniki

Bez obaw, każdy czasem ma chwile słabości i ma ochotę na przekąskę między posiłkami. Jeżeli naprawdę nie możesz się powstrzymać zastąp niezdrowe batoniki lub chipsy czymś mniej kalorycznym. Mogą to być, na przykład jabłko, marchewka, migdały, suszone śliwki. Aby zmniejszyć ochotę na podjadanie warto też pić duże ilości wody niegazowanej. W ten sposób zaspokaja się zapotrzebowanie organizmu na płyny i przy okazji zapełnia żołądek.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =