Polecamy

Łożysko samochodowe – jakie stosować i w jakiej sytuacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód osobowy to konstrukcja pełna rozmaitych łożysk. Znajdziemy je w bardzo wielu miejscach, najbardziej podstawowym są piasty kół. W razie wystąpienia jakiegoś uszkodzenia należy dane łożysko wymienić na nowe. Trzeba jednak wiedzieć jaki rodzaj zastosować w danym miejscu, ponieważ musi ono sprostać obciążeniu, a także zmieścić się w swoje gniazdo.

Wzmocniona wytrzymałość

Pierwszą kategorię łożysk, które znajdziemy w pojazdach, to te przenoszące znaczne obciążenia. Mowa między innymi o tych, które stosuje się przy piastach kół, co umożliwia ich swobodne obracanie się. Te łożyska muszą przenieść ogromny ciężar i jednocześnie zapewnić niski opór toczny. Dlatego też istnieje tylko jeden typ, który można w tych miejscach zamontować i najczęściej kupuje się go w komplecie z samą piastą. Dzięki temu mamy pewność, że do pojazdu nie zainstalujemy nieprawidłowego łożyska Szczecin ma wiele sklepów motoryzacyjnych, gdzie sprzedawca doradzi nam co konkretnie potrzebujemy w danym przypadku.

Niskie opory

Natomiast druga kategoria łożysk, które nie przenoszą aż tak wielkich obciążeń, mają przede wszystkim za zadanie powodować jak najmniejszy opór. Mowa o tych, które stosujemy w alternatorach, pompach wspomagania, sprężarkach klimatyzacji, napinaczach paska rozrządu oraz klinowego, pompie cieczy chłodzącej i tak dalej. W powyższych podzespołach najczęściej można znaleźć łożysko wzdłużne dwukierunkowe, ponieważ właśnie ten typ charakteryzuje się bardzo niskimi oporami, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrej trwałości i podstawowej wytrzymałości na obciążenia robocze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Suknie dla druhen – jak powinny wyglądać aby współgrały ze strojem panny młodej?
Suknie dla druhen – jak powinny wyglądać aby współgrały ze strojem panny młodej?
Druhna – lub zgodnie z polskim zwyczajem świadkowa – to niezwykle ważna postać w trakcie ślubu i wesela. Jej rolą, […]
Turystyka alternatywna – do ciepłych krajów własną łodzią
Turystyka alternatywna – do ciepłych krajów własną łodzią
Każdy z nas ma swoje podróżnicze marzenia. Dla jednych jest to pobyt w tropikach, dla drugich rejs przez szerokie wody, […]
Doradca kredytowy – jakie świadczy usługi?
Doradca kredytowy – jakie świadczy usługi?
Doradcy kredytowi to nie to samo co adwokaci od spraw upadłościowych. Doradcy kredytowi mogą pomóc Ci w zarządzaniu finansami i […]
Ostatnie wpisy