Polecamy

Podstawowa wyprawka, jaką należy nabyć dla nowo narodzonego dziecka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy urodzi się noworodek, trzeba będzie kupić dla niego wiele rzeczy. Wiele z tych rzeczy nie jest niezbędnych, ale ułatwią Ci one życie jako świeżo upieczonemu rodzicowi. Oto lista podstawowych artykułów do wyprawki, które powinnaś kupić przed narodzinami dziecka:

1) Ściereczki dla niemowląt

Służą one do utrzymania dziecka w suchości po kąpieli lub myciu, a także mogą być używane jako ściereczki do przewijania w czasie karmienia. W ciągu pierwszych kilku tygodni po urodzeniu powinnaś mieć pod ręką co najmniej dwa tuziny ściereczek.

2) Pieluchy

Noworodki potrzebują pieluch, i to często. Jest to szczególnie ważne w pierwszych miesiącach życia, kiedy dzieci często oddają mocz i nie kontrolują jeszcze wypróżnień (jeśli kiedykolwiek je uzyskają). Jeśli planujesz używać pieluszek materiałowych zamiast jednorazowych, musisz zaopatrzyć się w pieluszki jednorazowe w małych i średnich rozmiarach, a także w kilka opakowań kremu przeciw odparzeniom.

3) Śpiworki dla niemowląt

Są one jednym z najlepszych produktów dla niemowląt. Są ciepłe, przytulne i bezpieczne dla dziecka, które może w nich spać. Wykonane są z miękkich tkanin i mają otwór na dole, dzięki czemu można łatwo zmienić pieluszkę bez konieczności zdejmowania ubranka lub budzenia dziecka. Niektóre śpiworki dla niemowląt mają nawet małe otwory na stopy, dzięki czemu dzieci mogą kopać i poruszać swobodnie nóżkami podczas snu bez zaplątywania się w prześcieradła lub koce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kitesurfing – co warto wiedzieć o tym sporcie?
Kitesurfing – co warto wiedzieć o tym sporcie?
Kitesurfing to sport, który narodził się we Francji w latach 60-tych. Przypomina surfing, ale zamiast pływać na falach, używasz latawca, […]
W czym może ci pomóc radca prawny?
W czym może ci pomóc radca prawny?
Radcy prawni pomagają osobom prywatnym i przedsiębiorstwom we wszystkich dziedzinach prawa, w tym w zakresie prawa rodzinnego, prawa własności, prawa […]
Kolor paznokci na lato – jakie barwy są modne?
Kolor paznokci na lato – jakie barwy są modne?
Mówi się, że nikt nie zna się na kolorach tak dobrze, jak kobiety. Zdarzają się jednak momenty, w których nawet […]
Ostatnie wpisy