Jaki wpływ na rozwój dziecka ma aktywność fizyczna?

Dzieci do aktywności warto zachęcać już od najmłodszych lat. Aktywność fizyczna to nie tylko ciało – wpływa też pozytywnie na rozwój mózgu oraz pomaga w nauce. Jak to możliwe? Mózg odpoczywa, kiedy ciało jest w ruchu. Po odrobionej pracy domowej dziecko powinno niezwłocznie wyjść na zewnątrz i spędzić tam co najmniej kilkadziesiąt minut.

Chwila biegania, czy przejażdżka rowerowa dobrze zrobią zarówno stawom i mięśniom malucha, jak i jego umysłowi. Po takim wysiłku dziecko wróci do domu zmęczone, ale dzięki temu będzie spać zdecydowanie lepiej, a rano obudzi się pełne energii i chętne, by dobrze ją wykorzystać.

Jak zachęcić dziecko do wyjścia z domu?

O wyjście z domu będzie łatwiej, gdy na zewnątrz czeka jakaś specjalna atrakcja na przykład rowerki trójkołowe. Dla najmłodszych są one doskonałym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z rowerami. Stabilne i bezpieczne, zapewniają dobre oparcie podczas jazdy. Dla nieco starszych przeznaczone są na przykład tanie rowerki dla dzieci 16 cali, które sprawdzą się w wieku do 10 lat. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna ma niebagatelne znaczenie w procesie rozwoju dzieci.

Przede wszystkim zapobiega otyłości, która może prowadzić do różnych schorzeń. W połączeniu z dobrą dietą stanowi podstawę zdrowego trybu życia. Jeśli nie zaczniemy oswajać naszych pociech z ruchem w pierwszych latach życia, to później już się tego nie nauczą. Dla ich dobra zabierzmy więc je na rower, lub hulajnogę i pokażmy okolicę, a rodzinne wycieczki niech staną się codziennością.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =